Iveta, Modra: Aké jedlo zahojí detské kosti?

Poradňa zdravej výživy25.01.2013
Iveta, Modra: Aké jedlo zahojí detské kosti?

Dobrý deň?
dcéra má 4,5 roka. Pred mesiacom si zlomila ruku a boli sme v nemocnici, po operacii dostala rotavírusovú hnačku, boli sme na infekčnom. Chcem Vás poprosiť o radu.

Na zahojenie kosti mi jedna známa poradila rybí olej Noventis a ešte nejaké Omega. Čo by ste mi poradili na zahojenie kosti vy. Berie Nutrolin B už dva týždne, mám to vysadiť? A čo je dobré na posilnenie imunity? Ďakujem Vám veľmi pekne za radu.

Iveta, Modra

Zdá sa, že vaše zdravotné problémy vašej dcérky sú dva nezávislé problémy. Zlomená ruka a následne infekcia, ktorú ste už zvládli. Ak už vaše dieťa má normálnu stolicu, dobre papá, Nutrolin môžete vysadiť. Na posilnenie imunity je najlepší Imunoglukan. Zhojenie kostí, pokiaľ ide o dieťa doteraz zdravé, závisí aj na prívode kalcia, tzn. ideálne v prirodzenej forme - mliečne výrobky, ryby na fosfor a omega-3 mastné kyseliny.

Myslím, že "nadpráca" v užívaní prípravkov nie je nutná a ak by ste veľmi chceli, môžete, ale len prechodne, aby ste nezaťažili dieťa priveľmi. Najlepšie vám poradí váš pediater, ten vašu dcérku vidí, pozná jej zdravotný stav. Preto mu dôverujte a aj s týmto problémom sa s ním poraďte.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa