Katarína, Žilina: Mám problém s prejedaním sa

Poradňa zdravej výživy20.05.2014
Katarína, Žilina: Mám problém s prejedaním sa

Dobrý deň,
mám problém s prejedaním sa. Pokiaľ som v škole, alebo niečo robím, nemám problém s jedením. Na raňajky si dám buď celozrnný chlieb s džemom/maslom alebo vločky s acidkom. Desiata spočíva v ovocí alebo si dám celozrnné sušienky. Na obed cottage cheesse (po prípade normálne varené). No akonáhle prídem poobede domov (alebo cez víkend),začínam jesť všetko, čo mi príde pod ruku.

Napríklad dnes som si spravila ovocný šalát - kiwi,stredne veľký banán, polka jablka, pomaranč, biely melón + biely jogurt a škorica. Zjedla som to všetko. Za hodinku a pol som si spravila asi niečo menej 1OOg cestovín so syrom, no nestačilo mi to a dala som si ešte asi 13Og sladkých cereálií, maličký kúsok cereálneho chleba s 3 kolieskami šunky. Stále nemám pocit sýtosti. Prosím, poraďte mi ako mám riešiť tento problém. Potrebujem schudnúť a neviem ako. Ďakujem pekne

Katarína, Žilina


Treba sa snažiť, čo najviac jedla zjesť v dopoludňajších hodinách, je to pre organizmus najfyziologickejšie obdobie príjmu energie. Ak viete, že máte problém s jedením, keď nie ste zamestnaná, treba si nájsť na popoludnie pekný program, pri ktorom nebudete myslieť na jedenie. Vami opísané stravovacie zvyky mi nepripadajú nadpriemerné, asi by som až taká na vašom mieste nešťastná nebola. Niekedy nie je dobré veľmi premýšľať nad tým, koľko toho zjeme, keď v skutočnosti jeme primerane. Neviem zhodnotiť, či naozaj potrebujete schudnúť, neuviedli ste mi vaše miery. Každopádne jesť vo večerných hodinách nie je zdravé.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa