Liečba boreliózy

Poradňa zdravej výživy11.09.2009
Liečba boreliózy
Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať. Zistili mi boreliózu. Beriem lieky, ktoré sú na prírodnej báze a vkuse som nervózna. Problém je v tom, že veľmi chudnem. Môže to byť z tých liekov?? Čo by ste mi poradili na stres? Ďakujem

Tatiana, Humenné

Keďže ste mi neuviedli, o aký druh liekov ide, veľmi ťažko mi bude Vám poradiť. Chudnutie samozrejme môže byť nežiadúci účinok Vašej liečby. Skúste sa skôr v lekárni poradiť, či tento nežiadúci účinok spôsobujú Vami užívané lieky. Najskôr oni by Vám mohli vedieť dobre poradiť.

Na liečbu boreliózy sú najlepšie antibiotiká, znižujú aj možné riziko neskorých nežiadúcich účinkov typu poškodenia nervového systému a podobne. Toto ochorenie určite netreba bagatelizovať, keďže po nedôslednom preliečení často vzniká chronické ochorenie. Skúste sa ešte poradiť o vhodnosti Vašej liečby s Vaším praktickým lekárom a aj o možnosti prípadnej úpravy liečby.

Nervozita pri borelióze môže byť jeden z mnohých sprievodných prejavov, preto Vám aj odporúčam dať pozor na vhodnú liečbu a nechať si poradiť odborníkom, aby ste nemuseli trpieť podobnými príznakmi zbytočne.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa