Mám problém s váhou

Poradňa zdravej výživy24.06.2009
Mám problém s váhou
Dobrý deň, rada by som vedela, čo robím zle, lebo mám stále problém s váhou. Moja výška je 171 cm a váha je 81 kg. Cvičím 4x týždenne vo fitku a 1x mám jogu. Na raňajky jedávam ovsené vločky zaliate vodou, lyžič. medu a s ovocím a zelený čaj. Na obed mám napr. ryžu so zeleninou, šalát, alebo mäso so zeleninou a pod.. Na večeru buď jogurt s ovocím alebo 1 celozrnné pečivo so syrom a zeleninou. Pijem iba čistú vodu alebo čaj. Napriek tomu neviem schudnúť. Mám sedavé zamestnanie. Čo robím zle?????

Katarína, Bratislava

Problémom môže byť aj to, že spomenuté kilogramy nie sú spôsobené nahromadeným tukom, ale ťažkou kostrou. Zamyslite sa nad tým, či vaša výška a hmotnosť nie sú výsledkom genetiky, aká je vaša mama a otec, prípadne, či niekto vo vašej rodine mal pri spomenutej výške napr. hmotnosť 60 kilogramov. Ak áno, pokračujte vo vašom úsilí.

To ako sa stravujete a vaša životospráva je vhodná, a pri dlhodobom dodržiavaní povedie k zníženiu hmotnosti. Tým chcem povedať, že nič zlé nerobíte vo vašej snahe o schudnutie, len vám odporúčam pokračovať vo vašom úsilí minimálne mesiac. Každé úsilie prinesie svoje ovocie, ak nie, potom nie je niečo v poriadku. Myslím tým nejaké systémové ochorenie. Bolo by vhodné pridať okrem cvičenia vo fit centre aj záťaž na čerstvom vzduchu aspoň 30 minút denne. Aérobne zaťaženie podporuje spaľovanie tukov najlepšie.

Pri chudnutí okrem správneho diétneho režimu a cvičenia, je dôležitá psychika a prítomnosť stresu, ktorý môže byť problém. Nie nadarmo sa stresu pripisuje hlavný dôvod vzniku civilizačných ochorení ako je zvýšený tlak krvi a cukrovka. U niekoho vyvoláva nekontrolovateľné priberanie u iného môže spôsobiť nevysvetliteľné chudnutie.

Na vašom mieste by som navštívila dietológa a poradila sa o vhodnom diétnom pláne pre vás, samozrejme s kompletným vyšetrením. Na zahodenie však nie je zamyslieť sa nad vyššie uvedenými skutočnosťami. Možno je vyriešenie vášho problému na dosah ruky len ste si to doteraz nevšimli...

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa