Maťa, Piešťany: Záchvatovo sa prejedám

Poradňa zdravej výživy02.03.2016
Maťa, Piešťany: Záchvatovo sa prejedám

Dobrý deň,
mám 17 rokov a bojujem s problémom, ktorý má asi mnoho mladých dievčat. Záchvatovo sa prejedám, a potom sa to snažím odčiniť hladovaním, ale to vydržím, tak max. 2-3 dni, a potom sa od hladu znova prežeriem. Trvá to už asi rok a zhoršilo sa to cez sviatky.

Chodím na strednú a musím byť na intráku a to je asi dobre. Lebo väčšinou cez týždeň, keď chodím do školy, na krúžok, a robím práce do školy, behávam na trati pred intrákom, tak sa stravujem zdravo a na jedlo nemyslím, ani chúťky nemám, ale keď prídem v piatok domov, tak to príde.

Maťa, Piešťany

Nezdá sa mi, že by tento problém bol bežný pre dievča tvojho veku. Ak poznáš dievčatá, ktoré ho majú, určite je vhodné odporučiť im, aby vyhľadali odbornú pomoc, rovnako ako ty. A tou najvhodnejšou pomocou je psychológ. Nie je problém v tom, že máš nadváhu, pretože ju nemáš. Problém je v tom ako sama seba vnímaš. Z toho čo píšeš si myslím, že potrebuješ pomoc v pohľade na samu seba. Prosím ťa, rieš problém tam, kde je a vyhľadaj dobrého psychológa v tvojom okolí. Určite sa budeš lepšie cítiť pod jeho vedením.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa