Máte ideálne miery a predsa ste nespokojná?

Poradňa zdravej výživy28.06.2011
Máte ideálne miery a predsa ste nespokojná?

Dobrý deň, snažím sa schudnúť a vytvarovať postavu, hlavne v okolí pása. Mám 170 cm a 57 kg. Posilujem 5 krát do týždňa a takmer každý deň robím aspoň 30 minút aeróbne aktivity.

Kedysi som mala poruchy príjmu potravy, ale som už pár mesiacov "čistá". Nejem mäso, nakoľko mi nechutí. Stravujem sa 5 krát denne. Ráno musli s orechami ovocím a acidkom, potom buď jogurt alebo jablko. Na obed si zvyknem dať šalát alebo polievku, popr. mliečny výrobok. Na olovrant si dám zeleninu, alebo opäť jougrt. Večera je šalát, ryba, alebo cottage s tuniakom, či nízkotučný syr so zeleninou. Pijem čaje, vodu a pomerne veľa coly light. Z alkoholických nápojov si dám maximálne víno.

Nemám pocit, že sa stravujem zle, napriek tomu neviem schudnúť skôr mám pocit, že priberám. Čo robím zle?

Janka, Bratislava

Asi vás mojou odpoveďou nepoteším. Vôbec si totiž nemyslím, že potrebujete schudnúť. Skôr by som považovala za čudné, keby ste aj napriek takému diétnemu stravovaniu, ktoré dodržiavate, schudli. Váš organizmus potrebuje toľko kilogramov, koľko má. Nechápem, kde vidíte problém s hmotnosťou, keď sa nachádzate v rozmedzí ideálnej hmotnosti. Koľko ľudí by bolo s vašimi mierami spokojných...

Pre vás mám len jedno mini odporúčanie. Buďte spokojná s tým, v akom metabolickom stave sa nachádzate. Ak sa vašich zdravých návykov nevzdáte, máte reálnu šancu prežiť neuveriteľne zdravý život. Tak s chuťou do toho!

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa