Miro, Holíč: Ako užívať vitamíny?

Poradňa zdravej výživy11.05.2015
Miro, Holíč: Ako užívať vitamíny?

Dobrý deň,
v poslednej dobe sa intenzívnejšie venujem behu (3-4x týž., 5-10km). Začal som užívať rôzne vitamíny a minerály: C, vápnik, horčík, zinok, draslík, jód, B3, D3 (ráno cca hod. pred behom pri zachovaní DDD).

Chcem sa spýtať, či užívanie daných vitamínov a minerálov sa nejako neovplyvňuje, resp. či ich vzájomná kombinácia nemá negatívny vplyv na organizmus? Ak áno, tak u ktorých a v akom časovom odstupe je vhodné ich doplňovanie?

Miro, Holíč

Je veľmi dobré, že ste sa rozhodli pravidelne pohybovať, behať. Dúfam, že vám tento návyk vydrží čo najdlhšie. Neviem, ako ste sa dopracovali ku kombinácii vami zvolených minerálov a vitamínov. Určite vám ich neodporúčam konzumovať dlhodobo a bez lekárskej kontroly.

Všetky sú určené na užívanie pri istých potrebách organizmu, z nejakého terapeutického dôvodu a nie ako si sami naordinujete. Poprosím vás o konzultáciu ich užívania s vaším praktickým lekárom. Je vhodné skontrolovať ich hladinu v krvi a až potom zvoliť správnu kombináciu výživových doplnkov na dlhodobé užívanie.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa