"Mojim najväčším problémom je nervozita, stres a neustála potreba jesť..."

Poradňa zdravej výživy10.06.2010
"Mojim najväčším problémom je nervozita, stres a neustála potreba jesť..."

Dobrý deň, prajem. Mám 22 rokov a chcela by som sa s Vami poradiť ohľadom môjho stravovania a životného štýlu, pretože pozorujem, že niečo so mnou nie je v poriadku a neviem odhaliť príčinu a napraviť to.

Mojim najväčším problémom je nervozita, stres a neustála potreba jesť (väčšinou sladké, ale keď nie je nič poruke, tak zjem hocičo) a to v nekontrolovaných dávkach. Stále mi je málo a ani necítim, žeby mi to naplnilo žalúdok.

Najhoršie je, že kombinujem všeličo, či už zjem chlieb s lekvárom, zapijem mliekom, dám si paradajku, jablko, polievku, mäso so zemiakmi, ryžou, jogurt, zmrzlinu, sladkosti a stále ma to nejak neuspokojí. 

V poslednom čase sa mi stáva, že celý deň do seba niečo tlačím a tak podráždim žalúdok. Avšak chvíľu nato už opäť sliedim po jedle a opäť jem.

Uvedomila som si, že to nie je normálne, až keď som sa začala stretávať s kamarátmi, inými ľuďmi, s ktorými som trávila viac času ako len jedno posedenie v piatok večer.

Tehotná nie som. Čo však vnímam je, že som nenormálne nervózna a podráždená, neviem sa sústrediť, rozčúlim sa aj pre maličkosti a potom len ubližujem ľudom navôkol. 

Veľmi pekne Vás prosím o pomoc a o rady. 

Wiki, Trnava

Váš problém by som osobne riešila s psychológom.

Podľa mňa to, že nie ste vo fyzickej pohode pramení zvnútra. To ako sa správate k druhým je len odrazom správania sa k sebe...

Ak ste doteraz nevyhľadali psychologickú pomoc, myslím, že je vhodný čas. Dôležité je zistiť, čo vyvolalo toto vaše nevšedné správanie, ak na to prídete, budete mať pravdepodobne kľúč k víťazstvu nad sebou.

Prepáčte, toho času vám viac nedokážem poradiť, keďže sa necítim kompetentnou radiť vám s vaším problémom...

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa