Naša malá princezná a drak menom Anémia

Poradňa zdravej výživy24.03.2010
Naša malá princezná a drak menom Anémia

Dobrý deň, chcem sa Vás spýtať aké vyšetrenia by sa dali urobiť 4 ročnému dievčatku. Moja dcérka je anemická už od narodenia a brala Aktiferin, ešte Maltofer myslím, stále to nepomáha, upravili sme aj stravu a nič.

Pod očičkami má stále čierne kruhy a je veľmi bledá, lekárka o tom vie, ale nič s tým nerobí, ja som mala tento istý problém ako dieťa. Čo mám robiť, pomôžte mi prosím. Dakujem

Veronika, Nové Mesto nad Váhom

Ak ste trpeli v detstve podobnými príznakmi ako vaša dcérka a teraz ich už nemáte, pravdepodobne sa bude podobný scenár vyskytovať aj u nej, aj keď so 100 percentnou istotou sa to nikdy nedá povedať.

Rada by som pridržala stranu vašej detskej lekárke. Ak nerieši anémiu vašej dcérky, pravdepodobne má na to dôvod. Príznaky, ktoré uvádzate, nie sú tak vážne, aby vyžadovali intervenciu.

Anémia sa môže prejavovať slabosťou, dýchavičnosťou, bolesťami na hrudníku a v tom prípade je nutné riešiť príčinu problému. Anémia je totiž len prejav mnohých ochorení, v malom množstve prípadov sa jedná o anémiu ako o samostatné ochorenie. A najdôležitejšie je, že prejavy tzv. chudokrvnosti spôsobuje nedostatok viacerých látok, prejavy sú rovnaké, ale problém je rôzny.

Vašou úlohou je momentálne sledovať zdravotný stav dcérky a o každej zmene informovať jej lekárku. Nič lepšie vám na tento problém neviem poradiť.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa