Nepríjemné! Zápach z úst!

Poradňa zdravej výživy14.09.2009
Nepríjemné! Zápach z úst!
Dobrý večer. Všimla som si, že mi zapácha z úst, ale nielen ráno, keď vstanem, ale aj počas dňa, keď si umyjem zuby. Je mi to nepríjemné, neviem, čo mám s tým robiť. Za radu ďakujem.

Silvia, Humenné

Problém zápachu z úst je široká problematika. Najskôr bude Váš problém skrytý v tráviacom trakte. Predpokladám, že žiadne genetické ochorenie u Vás nebolo zistené, teda túto príčinu dosť vážnych metabolických porúch spojených s typickými zápachmi úst môžeme pokladať za nepravdepodobnú.

Skúste zistiť, či nepríjemný pocit v ústach nevzniká po nejakom konkrétnom jedle, resp. v pravidelnom časovom intervale. To by tiež pri diagnostike Vášho problému mohlo pomôcť.

Pokiaľ ste si však nevšimli žiadne tráviace ťažkosti a tento zápach z úst Vás už dlhšie trápi, konzultujte tento problém s Vaším zubným lekárom. Problém totiž môže byť aj v ústnej dutine, vtedy by bolo veľmi jednoduché Vám pomôcť používaním ústnej vody, prípadne liečením príčiny zápachu.

Odporúčala by som Vám tento problém konzultovať s Vaším praktickým lekárom, ktorý môže pomocou laboratórneho vyšetrenia určiť možnú príčinu zápachu z úst a prípadne Vám doporučí návštevu gastroenterológa.

Chcete vedieť o tejto problematike viac? Kliknite na náš článok Zápach z úst: Nielen po zobudení a dozviete sa ďalšie informácie.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa