Neviem pribrať, môže ísť o bulímiu

Poradňa zdravej výživy18.06.2012
Neviem pribrať, môže ísť o bulímiu
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať alebo poradiť mám 25 rokov meriam 163 a vážim 48kg mám problém pribrať jem pravidelne, až sa prejedám, ale väčšinou po dobrom obede po 10 minút idem na wc na potrebu, neudržím dlho jedlo v sebe aby mi mohlo stráviť. Mám aj psychický problém čo je určite spojene s tým. Za psychológom nemám kedy ísť lebo mám 2 r. dieťa a nemá mi ho kto postrážiť, tak sa obraciam na vás?

Katarína, Brezno

Vami opísaný problém mi navráva, že by ste mohli trpieť bulímiou. Je to ochorenie, ktorého liečba naozaj patrí do rúk psychológa, prípadne psychiatra.

Výhovorka typu, nemá mi kto postrážiť dieťa v takomto prípade neobstojí. Myslím, že by kľudne mohlo ísť s vami k lekárovi a zatiaľ kým sa pozhovárate s lekárom si môže nerušene kresliť, prípadne sa hrať s hračkami. Prípadne si naplánujte návštevu u lekára v čase keď bude dieťa spať popoludňajší spánok a dáte ho spať do kočiaru a vy s ním navštívite ambulanciu špecialistu. Spôsobov je určite niekoľko ako sa postarať o dieťa a zároveň sa nechať vyšetriť.

Vyhľadajte urýchlene odbornú pomoc, váš zdravotný problém môže byť vážny a sama ho určite nezvládnete!

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa