Nie som obézna, mám "iba" nadváhu!

Poradňa zdravej výživy18.01.2010
Nie som obézna, mám "iba" nadváhu!

Dobrý deň. Vôbec si už neviem rady. Asi pred rokom mi zistili zvýšenú činnosť štítnej žľazy.

Po nasadení tabletiek som za rok pribrala cca. 18 kíl. Teraz mám testy na štítnu žľazu v poriadku, ale kilá nejdú preč. Neprejedám sa a pravidelne cvičím. No kíl sa zbaviť neviem.

Pri výške 168 cm vážim až 80 kilogramov. Necítim sa dobre s mojimi nadbytočnými kilami a chcela by som zhodiť aspoň 15 kg. Ďakujem

Zuzana, Bratislava

Úplne váš problém chápem. Z jednej zdravotnej ťažkosti ste sa vyliečili a zároveň sa vám na päty nalepila ďalšia. Rok liečby hormonálnymi prípravkami zanechal na vašej hmotnosti peknú pamiatku.

V prvom rade potrebujete dávku trpezlivosti. Všetko čo robíte je správne a žiadúce preto, aby ste sa priblížili k zdravej hmotnosti. Avšak organizmus nie je továreň na zázraky, potrebuje svoj čas.

Uvediem na správnu mieru výklad vašej hmotnosti. Do zdravej hmotnosti potrebujete schudnúť 10 kg, ale k obezite vám stačí pribrať len 5 kg. Teda, momentálna hmotnosť je v škále nadváhy, čo samozrejme nie je pre organizmus prospešné.

Dôležité vo vašej situácii bude nepribrať, ale postupne redukovať hmotnosť.

Zázračné pravidlá neexistujú. To čo robíte, robte aj naďalej. Na vašom mieste by som vyhľadala odbornú pomoc. Pod dohľadom lekára prípadne primeranej liečby by ste mali zvíťaziť nad vašou nadváhou. Zlaté pravidlo je však vytrvalo kráčať k svojmu cieľu, pekne pomaly, krok po kroku.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa