Od akého ovocia a zeleniny urcite priberiete?!

Poradňa zdravej výživy09.07.2010
Od akého ovocia a zeleniny urcite priberiete?!

Dobrý deň, pred týždňom som bola u dietologičky. Zistila mi nasledovné údaje - váha: 69,7 kg, vek: 52, výška: 168 cm, tuk: 27 %, obsah vody: navyše 10 kg, teda záver: som zavodnená.

Predpísala mi Fluinar výrobok a včera som bola na kontrole. Výsledok - váha: 70,1 kg, voda až 14 kg navyše. Beriem Eutyrox 50 mg na zníženú funkciu štítnej žľazy a mám vybratú maternicu /2003/ - 1 vaječník je funkčný. Toho času mám bolesti v bruchu. Pani dietologička zvýšené údaje hodnotila zápalom v tele.

A tu je moja otázka, či je to možné? Mala som vraj s vodou ísť dole najmenej o 4 l a o 1 kg tuku dole. Opak je pravdou.

A otázka je, kde som urobila chybu?

Ešte k jedálničku: pijem iba vodu a žihľavový čaj, na raňajky ovsené vločky s bielym jogurtom, na obed menu v reštaurácii, na večeru šalát s tuniakom, zeleninou, medzitým veľa ovocia a zeleniny. Ďakujem pekne za odpoveď

Vlasta, Bratislava

Na úvod vás musím upozorniť, že s konzumáciou ovocia nepreháňajte. Aj keď leto zvádza ku konzumácii všetkých druhov ovocia, nie každé je ideálne. Ovocie je veľmi sladké, preto pozor na jeho množstvo.

Ak chcete nepribrať ideálne je jesť prevažne čerstvú zeleninu a ovocie nie sladké, napr. kiwi, pomaranče, grepy. Zo zeleniny by ste nemali jesť mrkvu, je tiež sladká. Ale samozrejme, že v malom množstve si môžete z času na čas dopriať aj iné druhy ovocia.

Pre vás najaktuálnejšia potreba je zistiť príčinu bolestí brucha. Ak aj pani doktorka zhodnotila, že v tele máte zápal, isto tak urobila po zhliadnutí výsledkov vyšetrení.

Pobádam vás preto k riešeniu vášho možného zdravotného problému. Ak totiž vaše telo bojuje s prípadným zápalom, veľmi ťažko od neho dosiahnete redukciu hmotnosti a aj lieky na odvodnenie organizmu nemusia v tomto prípade účinkovať.

Na druhej strane, nachádzate sa v rozmedzí fyziologickej hmotnosti, nadváha vo vašom prípade bude, keď dosiahnete hranicu 71 kg. Preto si osobne myslím, že skôr ako na redukciu hmotnosti sa zamerajte na udržanie tej pôvodnej.

Stravovanie máte v poriadku, ak k nemu pripojíte pravidelné športovanie nemyslím, že budete s tým ako vyzeráte nespokojná.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa