Ploché brucho! Je to pre vás nedosiahnuteľné? Pomôžeme vám zmeniť to!

Poradňa zdravej výživy24.11.2009
Ploché brucho! Je to pre vás nedosiahnuteľné? Pomôžeme vám zmeniť to!

Dobrý deň. Mám 166 cm a 57 kg. Moja postava je štíhla, ale trápi ma väčšie bruško, čo nie je pri hruškovitej postave normálne.

Mohli by ste mi poradiť zopár cvikov s ktorými, pri pravidelnom cvičení, môže byť moje bruško ploché? Takisto by ma zaujímalo, čo by som rozhodne mala prestať jesť [nestravujem sa nezdravo] a príjem akých potravín by som mala zvýšiť.

Začínala som už toľkokrát, no vždy to na niečom stroskotalo. A teraz by som chcela začať znova a už správne, preto Vás prosím o pomoc.

Mia, Prievidza

Na ploché brucho neexistuje zaručený recept. Dôležité je, ako ste si sama uvedomila, vytrvalosť. Takže nič výnimočné vám neodporučím, úplne stačí robiť denne 50 brušákov, vzdať sa sladkostí a po istom čase budete určite spokojná s tvarom vášho brucha.

Spôsobom stravovania vás asi tiež neprekvapím. Jedzte vyváženú stravu, pre harmóniu telesného stavu si potrebujete dopriať všetky zložky potravy /jednoducho povedané tuky, cukry, bielkoviny, minerálne látky/. Jediné čoho sa vystríhajte je príjem jednoduchých sacharidov a nasýtených tukov.

Spomeniem niekoľko zakázaných potravín: sladkosti, energetické nápoje, vysmážané slané pochutiny, margaríny, tučné mäso, ryža, orechy, biele pečivo, jedlá z kysnutého cesta.

Odporúčam vám zvýšiť príjem akejkoľvek zeleniny a ovocia, najlepšie prospeje telu príjem sezónnych druhov ovocia a zeleniny, rýb, celozrnného pečiva.

Ešte raz podotýkam, že pri chudnutí je zo všetkého najdôležitejšia pevná vôľa. Akýkoľvek redukčný program stroskotá, keď skončíte s jeho dodržiavaním po mesiaci. Najlepšie sa sleduje efekt diétneho režimu z dlhodobého hľadiska /pol roka min./. Tak smelo do toho!

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa