Prípravky na zväčenie poprsia: áno alebo nie?

Poradňa zdravej výživy19.06.2009
Prípravky na zväčenie poprsia: áno alebo nie?
Chcela by som sa opýtať, či by mohla moja dcéra užívať nejaké tabletky na zväčšenie poprsia? Toho roku v septembri bude mať 18 rokov, a má malé prsia. Veľmi ju to mrzí. Na internete objavila vraj prírodný liek HERBUST. Chcela by som jej pomôcť, ale bojím sa prípadných nežiaducich účinkov.

Etela, Tornaľa

V úvode by som rada poznamenala, že dnes sa nosia všetky veľkosti prsníkov. Trápiť sa pre ich veľkosť /resp. malosť/ podľa mňa je už nemoderné, keďže najmä ich zväčšenie sa dá elegantne riešiť vybratím vhodnej spodnej bielizne.

Avšak ak sú problémy vašej dcéry natoľko výrazné, že by bola ochotná užívať farmaká na zväčšenie poprsia, odporúčam vám o ich užívaní poradiť sa s lekárnikom a vhodné by bolo poradiť sa aj s gynekológom, pretože užívanie liekov na zväčšenie poprsia založených keď aj na prírodnej báze, nesie svoje riziká.

Látky, ktoré vyvolajú push up efekt pŕs sú fytohormóny. Podľa môjho uváženia nie sú vhodné pre stále sa vyvíjajúci organizmus, keď berieme do úvahy, že vývoj orgánov končí v 21. roku života.

Možno stojí za zváženie skúsiť cvičenia na spevnenie poprsia, resp. hore spomenuté vhodne zvolenú bielizeň a v konečnom dôsledku po tehotenstve a dojčení by nejaký ten centimeter navyše mal ostať.

Avšak veľkosť prsníkov ako aj ich tvar je daný vo vysokej miere geneticky. A genetiku neoklamú ani farmaceutické prípravky...

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa