Problémy s popôrodnou váhou

Poradňa zdravej výživy22.06.2012
Problémy s popôrodnou váhou
Dobrý deň, mam 33 rokov a som 7 mesiacov po pôrode druhého dieťaťa. Stále dojčím a chcem ešte aspoň pol roka. Počas tehotenstva som mala zdravotne problémy, v podstate som ho preležala a pribrala som 26 kg. Pri prvom tehotenstve to bolo niečo podobne a pribrala som asi 20kg. Postupne som to zhodila do dvoch rokov na pôvodnú váhu čo je 53kg.

No tento krát som zatiaľ nezhodila odkedy som prišla z pôrodnice ani kilo. Mam 68kg/164cm. Stravujem sa tak ako pred tehotenstvom iba o 1 jogurt naviac. Raňajky jogurt a mussli, ovocie, čaje, mlieko, normálny obed, polievka, (hydina, zelenina, ryby), večera celozrnne pečivo (šunka, syry, tuniak v konzerve, domáce nátierky), 2 večera jogurt s mussli.

Občas si dám niečo sladké, kúsok čokolády alebo 4-5 maslových keksíkov, pripadne hrsť arašidov atd.. Chodím denne na prechádzky s kočíkom a 5x do týždňa cvičím 10 min na rotopede. Viac športovať sa bojím, aby som neprišla o mlieko. Napriek tomu nechudnem.

Viem, že kým dojčím veľa sa robiť nedá, len nie som zvyknutá na telo týchto rozmerov. Viete mi prosím poradiť, v čom môže byt problém? Ďakujem pekne

Zuzana, Trenčín

Pre vašu výšku by ste mohli kľudne byť spokojná s hmotnosťou o 1 kg menšou akú máte teraz. Potom by ste spĺňali fyziologickú hmotnosť. Iné je, že sa necítite fit. Keďže sa snažíte žiť zdravo len ťažko vám je čo vytýkať a upravovať.

V týchto zvykoch pokračujte čo najdlhšie, aby sa vám osvojili. To, že nechudnete môžu spôsobovať aj hormonálne zmeny a postupne ako prestanete dojčiť aj vaša hmotnosť sa môže znížiť.

Myslím, že si môžete aj 2krát do týždňa zacvičiť po hodinke, mlieko by ste stratiť nemali. Dosť záleží aj na tom, aké zdravotné problémy ste mali počas tehotenstva a či už pominuli, aj to sa môže podpísať pod ťažkosti s návratom k prvotnej hmotnosti.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa