Rýchle chudnutie

Poradňa zdravej výživy11.06.2009
Rýchle chudnutie
Dobrý deň, môj problém je vysoká nadváha. Potreboval by som v krátkom čase schudnúť, ale aby sa neprejavil jojo efekt. Ďakujem za odpoveď.

Radovan, Prešov

Tento problém v tomto ročnom období spolu s vami asi zdieľa mnoho iných, ktorí sa po dlhej zime spamätali a pri pohľade do zrkadla sa im zvraštilo čelo z toho ako sa im zmenilo telo.

Pravda je však taká, že to čo by ste chceli je podľa mňa viac než nemožné. To ako ste sa k svojmu telu doteraz stavali a postupne sa to odrazilo na vašej zvýšenej hmotnosti si bude vyžadovať svoj čas. Rýchle schudnutie bez vami uvedeného jojo efektu nie je reálne, snáď len vo výnimočných prípadoch, pokiaľ samozrejme nechcete riskovať poškodenie zdravia a dodržiavať radikálne redukčné programy, ktoré vám určite neodporúčam.

Na druhej strane by som vám doporúčila oprášiť staré, dobré a hlavne jednoduché zásady zdravej výživy /jesť v malých porciách a častejšie, dodržiavať pitný režim - denne 2l nesladených nápojov, zvýšiť prísun plnohodnotnej stravy, nejesť polotovary, obmedziť jednoduché cukry - vymeniť biely cukor za hnedý, nejesť 3 hodiny pred večerným odpočinkom, v studenej kuchyni používať oleje a v teplej zase bravčovú masť/, k tomu pridať každodennú aérobnú záťaž /min. 30 minút denne/, samozrejme obmedziť alkohol a cigarety a mohlo by sa vám podariť za istý čas vyzerať k svetu.

Buďte trpezlivý a disciplinovaný, to sú hlavné zásady, ktoré vedú k úspechu. Pripomínam, že niekedy nezáleží na hodnote BMI, aby sa človek cítil spokojný vo svojej koži...

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa