Stehná a boky: Moje problematické partie

Poradňa zdravej výživy09.12.2011
Stehná a boky: Moje problematické partie

Dobrý deň, mám 17 rokov, som vysoká 160 cm, vážim 55 kg a chcela by som sa opýtať na otázku, ako by som mala postupovať v prípade, že chcem schudnúť z nôh, teda hlavne zo stehien a bokov.

Niekde som čítala, že by som mala začať cvičiť a menej jesť, lenže inde som zase čítala že cvičením nadobudnem svalovú hmotu a moje nohy budú ešte objemnejšie. A ešte by ma zaujímalo, či by postačilo keby som obmedzila sladké. Ako by sa mi dalo pomôcť? Ďakujem.

Miriama, Košice

S obmedzením sladkostí máte pravdu. Pri každej snahe znížiť hmotnosť a aj pre zlepšenie zdravotného stavu, je redukcia konzumácie jednoduchých sacharidov veľmi dôležitá.

Ohľadne otázky cvičenia len krátko. Pokiaľ si nestanovíte režim, v ktorom sa zameriate na budovanie svalovej hmoty, nemyslím si, že by ste týmto spôsobom pribrali. Na to je dôležité konzumovať dostatok plnohodnotných bielkovín a podávať vysoké výkony.

Odporučila by som vám, aby ste sa poradili s odborníkom ohľadom vhodného dávkovania svalového zaťaženia. Týmto spôsobom by sa vám mohlo podariť vyformovať problematické partie a vyriešiť váš zdravotný problém.

Myslím si, že vo vašom prípade nie je vhodná redukcia hmotnosti. Potrebujete len zlepšiť vzhľad. Vzhľadom na váš vek by som ani redukciu hmotnosti neodporučila.

Obmedzenie príjmu sladkostí je najvhodnejší spôsob, akým si môžete z výživového hľadiska pomôcť.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa