Stravovať sa podľa krvných skupín?

Poradňa zdravej výživy16.11.2012
Stravovať sa podľa krvných skupín?

Prosím Vás o odpoveď, aký názor máte na stravovanie podľa krvných skupín? Ja mám KS - A a je minimálne 50% predpísaných surovín, ktoré ja nezjem. Teraz sa mi začínajú problémy so zvýšenou hladinou cukru, tak by som Vás poprosila o radu, ako si udržať túto hladinu bez liekov.
Ďakujem
 
Aďa, Michalovce

Nie som zástanca diétnych režimov, ktoré presne stanovujú vhodné a nevhodné potraviny podľa určitého kritéria. Možno je táto diéta založená na istom predpoklade reakcie ľudí s rovnakou krvnou skupinou, ale nie je vhodné sa jej striktne pridržiavať. K tomu, aby ste si udržali primeranú hladinu cukru v krvi vám odporúčam redukovať konzumáciu príloh, bieleho pečiva, potravín so zvýšeným obsahom tukov a sladkostí.

Jedzte veľa zeleniny v surovom stave a plnohodnotné bielkoviny vo forme mliečnych a mäsových výrobkov. Pre zastavenie rozvoja civilizačných ochorení, ktorým je aj cukrovka, je vhodné eliminovať nepriaznivý účinok stresu v každodennom živote. Doprajte si dostatok pohybu na čerstvom vzduchu a tak pomôžte telu spaľovať prebytočnú energiu zo stravy.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa