Stringi, Bratislava: Aká je vhodná diéta pri bolestiach žalúdka?

Poradňa zdravej výživy19.02.2014
Stringi, Bratislava: Aká je vhodná diéta pri bolestiach žalúdka?

Dobrý deň,
mohli by ste trochu podrobnejšie vysvetliť, čo je dráždivá strava, nedráždivá strava a aká je vhodná diéta pri bolestiach žalúdka po zvracaní? Podľa mňa je nedráždivá strava aj nektarínka, jablkový džús alebo rizoto, no lekárka ma za to zvozila, že som to nemala jesť, keď mi bolo zle a mala som jesť sucháre.

Tak teraz neviem, či je nedráždivá strava iba čierny čaj a sucháre alebo čo vôbec môžem jesť a čo nie. Môže sa jesť ovocie? Černice, maliny, nektarínky, hrušky, jablká? Môžu sa piť ovocné džúsy? Čaj s citrónom? Kuracie prsia, zemiaky, ryby? Biele pečivo, tmavé pečivo, jogurty, mlieko, syry?

A aký čaj je vhodný pri bolestiach žalúdka a pocite na zvracanie (lebo napr. zázvorovo-mätový som vyvrátila)? Proste fakt netuším, čo je dráždivé a čo nie, lebo momentálne nič, čo zjem alebo vypijem, mi nerobí extra dobre. V lekárskej správe mám iba "vyhýbať sa dráždivým jedlám, káve, čokoláde na lačný žalúdok". Ok, kávu nebudem piť ani čokoládu jesť, ale čo jesť môžem, to neviem.

Stringi, Bratislava


V prvom rade chcem podotknúť, že lekár ak sa ho opýtate na to ako sa máte stravovať vám určite pri vyšetrení na túto otázku odpovie. Len to treba skúsiť... A vrátim sa k vašej otázke o stravovaní po predpokladám akútnej gastritíde, nevoľnosti spojenej s vracaním, ktorú ste prekonali. Bezprostredne po vracaní sa odporúča po malých dávkach zavodňovať organizmus. Po lyžičkách piť čierny čaj prípadne prevarenú vodu.

Pridáva sa pomaly suchár. Na ďalší deň je vhodné konzumovať tiež v malých dávkach ryžový vývar, polievku s trochou mrkvy, po malých kúskoch banán a nezabúdať na pitný režim. Vhodné sú rehydratačné nápoje, ktoré sa dajú kúpiť v lekárni a tiež užívanie probiotík. Dobré je soliť hoc aj kukuričné chrumky. Organizmus potrebuje doplniť minerály. V ďalších dňoch môžete pridať aj kurací vývar, dusené kuracie mäso, varené zemiaky, zeleninu, rybu, ale všetko v malých dávkach.

S ovocím a zeleninou v čerstvom stave treba počkať, kým sa trávenie neupraví. Pridávajte postupne varené ovocie a zeleninu, prípadne kompóty. Takto si ja predstavujem zotavovanie po akútnej gastritíde. Najlepšie je sa ošetrujúceho lekára bezprostredne po vyšetrení spýtať, ako si predstavuje vaše stravovanie do zotavenia. Vtedy si budete istá, že ste na správnej ceste k rekonvalescencii.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa