Tá moja váha si robí čo chce!!!

Poradňa zdravej výživy16.11.2009
Tá moja váha si robí čo chce!!!

Posledný rok som začala priberať... posledné mesiace je to však neúnosné ... ešte v júli som mala 60 kg pri výške 172 cm a teraz mám 83 kg! Váha mi strašne kolíše, v jedeň deň mám o 3 kg menej, druhý zas viac. Pred týždňom som mala 75 kg, teraz mám zas 83 kg, včera som mala 81 kg. Už som zúfala a neviem čo s tým.

Mám veľa pohybu, cvičím, plávam, neprejedám sa, jem veľa zeleniny aj ovocia a stále len priberám..

Menštruáciu som nemala už 4 mesiace, bola som aj u lekárky, povedala, že tehotná nie som len mám nízko sliznicu.

Premýšľala som, či to nemôže mať spoločné niečo so štítnou žľazou alebo tak... Brala som dva mesiace antibiotiká, lebo mi zistili streptokoka, po dobratí antibiotík som bola na kontrole, no doktorka mi zobrala len krv a povedala, že je všetko v poriadku, aj keď krčné mandle mám stále spuchnuté.

Ja už fakt neviem čo so sebou. Neviete mi odporučiť na aké testy by som mala ísť? Ďakujem

Mirka, Trnava

Váš zdravotný problém je veľmi zaujímavý. A tiež aj prístup odborníkov, aj keď nepochybujem o tom, že sa vám zo všetkých síl snažia pomôcť.

Pohyblivá hmotnosť je do istej miery fyziologická, ale len do istej miery. Je známe, že normálne denné výchylky hmotnosti sú do 1 kilogramu. Avšak kolísanie hmotnosti v rozsahu, v akom ste to spomenuli vy, podľa môjho názoru nie je štandardný.

Tento jav môže súvisieť aj s poruchou vylučovania a hromadenia vody v organizme, s poškodením obličiek, s tráviacim systémom, ale aj s gynekologickým problémom...

Štítnu žľazu by som neobviňovala z vašej premenlivej hmotnosti rovnako ako ani užívanie antibiotík prípadne opuchnuté mandle.

Ak ste však okrem kolísavej hmotnosti nespozorovali iné príznaky potenciálneho ochorenia ako napr.: opúchanie nôh, nadmerné močenie, zmena farby alebo zápachu moču, zvýšenie telesnej teploty, nemyslím si, že by ste sa vážne mali znepokojovať o váš zdravotný stav.

V každom prípade však vaše zistenie nenechajte len tak!

Odporučiť vám liečebný program je, akiste uvážite, z môjho postavenia veľmi ťažké. V diagnostikovaní a liečení chorôb je najcennejší osobný kontakt a vyšetrenia. Určite by ste mali na váš problém, ak ste to doteraz neurobili, upozorniť vášho praktického lekára, ktorý by mal zvážiť postup vyšetrení k diagnostikovaniu vášho zdravotného problému.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa