Trpím zvýšenou hladinou kyseliny močovej

Poradňa zdravej výživy07.03.2011
Trpím zvýšenou hladinou kyseliny močovej

Pekný deň prajem. Hľadám odborníka, ktorý mi poradí ako odbúrať zdravou výživou dlhodobo zvýšené hodnoty kyseliny močovej v krvi a zvýšiť takto hodnotu života.

Snažím sa stravovať zdravo, obmedzujem jedlá s vysokým obsahom purínov, alkohol nepijem, ale výsledky sa nedostavujú. Som stále unavená, bez energie. Možno je problém aj niekde inde. ...poradíte mi čo s tým? Veľmi pekne ďakujem za Váš čas.

Milena, Ivanka pri Dunaji

Podľa môjho názoru za váš celkový pocit nepohody môže aj kyselina močová. Neviem, či ste už diskutovali o vašich ťažkostiach s internistom, ale je na mieste /so zreteľom na dlhodobé zvýšenie hladiny kyseliny močovej nad jej fyziologické hodnoty/ zvážiť medikamentóznu pomoc v boji s jej zvýšenou hladinou.

Diétne obmedzenia sú síce efektívne, ale častokrát sa nedá v liečbe dny ostať natrvalo len na diétnych obmedzeniach. Odporučila by som vám požiadať o pomoc internistu, ktorý môže pomocou laboratórnych vyšetrení zvážiť možnú liečbu zvýšenej kyseliny močovej, prípadne podľa ich výsledkov vám adekvátne dopomôcť k zlepšeniu zdravotného stavu.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa