Ultrazvuková liposukcia

Poradňa zdravej výživy14.07.2009
Ultrazvuková liposukcia
Dobrý deň, mám 22 rokov, výšku 170 cm, vážim 57 kg. Zdravo sa stravujem a so svojou váhou som celkom spokojná, snažím sa športovať (behanie a korčuľovanie), no aj tak nemôžem stratiť objem na stehnách a v oblasti bokov. Neviete mi nejako poradiť?? Čítala som aj o liposukcii tvz. ultrazvukom, no neviem či je to naozaj také úspešne ako som sa o tom dočítala.. Ďakujem

Zuzana, Zvolen

S vašimi ideálnymi proporciami zväčšený objem na stehnách a v oblasti bokov pravdepodobne nebude spôsobený nadbytočným tukom. Najskôr pôjde o genetické predispozície šírky kostry v uvedených partiách a tie sa veru ťažko ovplyvňujú. Ak však na nich pozorujete známky celulitídy, potom niet pochýb o tom, že neželaný obsah sa dá odstrániť.

Čo sa týka ultrazvukovej liposukcie ide o relatívne bezpečný zákrok. V princípe sa rozrušia tukové bunky a prirodzeným spôsobom ich obsah telo zmetabolizuje. V prípade, že tento proces u Vás prebieha bez komplikácií. Ak máte poruchu metabolizovania triglyceridov - tukov, zákrok môže mať pre váš zdravotný stav vážne následky. Taktiež potrebujete funkčný lymfatický systém. Ten zvlášť pri postihnutí celulitídou nie je funkčný na 100%.

Pred podstúpením akéhokoľvek zásahu do tela by ste mali byť dôkladne vyšetrení, preto aj Vám odporúčam poradiť sa o vhodnosti tohto vyšetrenia /inač cenovo náročného/ s Vaším praktickým lekárom, ktorý najlepšie pozná Váš celkový zdravotný stav.

Koniec koncov, na doladenie postavy stačí pravidelný pohyb a zdravý životný štýl, ktorý ako ste spomenuli praktizujete. Nemusíte sa preto obávať o to, aby sa vaše krivky pri takomto životnom štýle mohli viac zaobľovať.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa