Urinoterapia: Áno, či nie?

Poradňa zdravej výživy10.09.2009
Urinoterapia: Áno, či nie?
Dobrý deň. Mám otázku. Na internete som čítala o urinoterapii a moja známa mi ju tiež odporúčala, keďže mám problémy s pečeňou (hyperbilirubinémia) a kožný exém. Chcela by som vedieť, ako mám pri tom postupovať, čo jesť a kedy a v akom množstve piť moč. Za odpoveď vopred ďakujem.

Júlia, Krompachy

Na urinoterapiu v súčasnosti v lekárskej obci nie je jednoznačný názor o jej vhodnosti resp. o jej celkovom priaznivom efekte. Prirovnala by som ju k homeopatii, o ktorej sa vedú tiež polemické diskusie na odbornej pôde. Nájdete špecialistov, ktorí na spomenuté alternatívne liečebné metódy nedajú dopustiť a tiež aj naopak.

Osobne tiež nepreferujem liečbu močom, považovala by som za vhodnejšie dopátrať sa príčiny, prečo máte zvýšenú hladinu bilirubínu a tú chorobnú jednotku náležite aj liečiť.

Spomenutý kožný ekzém môže byť tiež len dôsledok základného ochorenia, teda po adekvátnej liečbe by mal spontánne vymiznúť. Preto sa neodvážim Vám poradiť, čo a ako jesť, prípadne ako aplikovať liečbu močom, keďže s ňou osobne nemám skúsenosti.

Skôr Vám odporúčam navštíviť Vášho praktického lekára, ktorý po zvážení, Vás môže poslať na hepatologickú ambulanciu, prípadne ku kožnému lekárovi, kde na základe vykonaného zobrazovacieho, laboratórneho vyšetrenia sa dá dopátrať po objektívnej príčine Vašej hyperbilirubinémie a ekzému.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa