Už nechudnem... Prečo?

Poradňa zdravej výživy26.06.2012
Už nechudnem... Prečo?
Už po minulé roky som držala diéty, podarilo sa mi aj schudnúť. Teraz si držím váhu, mám 164 cm a 64 kg. Poradili by ste mi, prosím. Vás ako dať kilá dole. Bývam ale v centre mesta, kde chodia autá, najradšej som chodievala na turistiku alebo bežať, teraz sem tam vyjdem na korčule, ale vravím, že tu je znečistený vzduch. Som háklivá na veľké teplá aj na zimy, Ďakujem.

Laicha, Ilava

Veľmi ma to mrzí, ale nepoteším vás. Vaša hmotnosť je vyhovujúca a pre zdravé fungovanie organizmu dostatočná. Ak nepotrebujete zo zdravotných indikácií robiť úpravu hmotnosti v zmysle jej redukcie, nevidím dôvod prečo sa púšťať do chudnutia.

Pre vás je dôležité si hmotnosť uchovať. Na vašom mieste by som premýšľala ako si telo formovať a viac nepribrať. Ako alternatívu turistike a joggingu by ste mohli zvoliť iné druhy športu, ktoré sa dajú pestovať vo veľkom meste.

Možností je niekoľko plávanie, fitnes, tancovanie, tenis... Každé pravidelné trénovanie sa ráta. A k tomu pridajte racionálne stravovanie s obmedzením jednoduchých sacharidov a nasýtených mastných kyselín /jedlo typu fast food/, dodržujte pitný režim a vy aj vaše telo budete spokojní.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa