Veronika, Mittelberg: Je obyčajný kuchynský ocot zdraviu prospešný?

Poradňa zdravej výživy09.10.2014
Veronika, Mittelberg: Je obyčajný kuchynský ocot zdraviu prospešný?

Zdravím,
akosi sa na internete neviem dočítať či je obyčajný kuchynský ocot zdraviu prospešný alebo naopak škodlivý a či spôsobuje prekyslenie. Jedávam denne šaláty v octovom náleve ale som s tým prestala v domnení, že zrejme úplne ok to nie je.

Ako to teda naozaj je? A škodí pokožke pri kontakte? Denne s týmito šalátmi robím a začala som si namýšľať, že to rukám asi škodí, veľmi ich mám vysušené. A posledná otázka. Ako to je s jablčným octom? Je pravda, čo sa o ňom dobré píše?

Veronika, Mittelberg

Pri dennodennej konzumácii môže byť aj obyčajný ocot nevhodný a môže spôsobovať prekyslenie organizmu. Je to však individuálne. Ak jeho častú konzumáciu dobre tolerujete a nemáte žalúdočné ťažkosti, môžete ho konzumovať naďalej. Odporučila by som však buď znížiť množstvo alebo frekvenciu v jeho používaní. Predsa sa hovorí, že všetkého veľa škodí. Pri kontakte s pokožkou môže spôsobiť jej vysúšanie, je to predsa kyselina octová.

Treba dbať na ochranu pri práci, prípadne po práci premasťovať pokožku, aby nedošlo k jej nadmernému vysúšaniu. Jablčný ocot tým, že obsahuje aj vitamíny a rôzne druhy cukrov je prospešnejší zdraviu ako klasický ocot. Môžete skúsiť pridávať do šalátov. Aj ten však obsahuje kyselinu octovú a preto nadmernú konzumáciu neodporúčam. Nežiaducim účinkom dlhodobej konzumácie akéhokoľvek octu sa nikdy nevyhnete.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa