Voľba: Dieťa, či pohoda tela?

Poradňa zdravej výživy24.12.2010
Voľba: Dieťa, či pohoda tela?

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať a veľmi by mi pomohla vaša odpoveď. 

Zistili mi chronickú gastritídu keďže som pomaly už nič nemohla zjesť. Po všetkom som mala buď silné a bolestivé kŕče, alebo mi to celý deň čo som zjedla sedelo v žalúdku... Doktor mi predpísal Kreon na trávenie a Oprazol, ktoré mi moje bolesti a problémy vyriešili.

Problém je ten, že nie je možné ich užívať počas tehotenstva. Rozmýšľame nad dieťaťom a už teraz mám stres z toho čo bude, keď nebudem môcť užívať spomenuté lieky. Existuje niečo - iné tablety, ktoré by neohrozili plod? Ďakujem.

Lenka, Košice

Na trhu je niekoľko preparátov, ktoré môžete užívať. Spomeniem niektoré: Tums, Talcid, Anacid, Maalox. Počas užívania týchto liekov nemusíte mať obavy o ich abortívny účinok. Dúfam len, že budú tiež blahodárne pôsobiť na vaše žalúdočné ťažkosti.

Ak však budete mať ťažkosti s otehotnením, určite sa obráťte na vášho gastroenterológa a konzultujte iné možné liečby vašej diagnózy.

Najideálnejšie by bolo keby ste nemuseli na istý čas užívať lieky. Keby sa dalo ochorenie udržať na diétnych opatreniach, pre vaše plánovanie rodinky by to bolo skvelé. Veľmi vám držím palce.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa