Z iného sústa: Ako pribrať!

Poradňa zdravej výživy01.11.2009
Z iného sústa: Ako pribrať!
Dobrý deň, chcela by som sa aj vás opýtať ako to je s mojou váhou... a to preto, lebo mám isté zdravotné problémy a lekári to prisudzujú strate na hmotnosti. Mám 20 rokov, 158 cm a váha bola asi pred dvoma mesiacmi 45 kg po schudnutí, podotýkam neúmyselnom. Lekári tvrdili, že je to málo aj podľa výpočtu BMI. Musela som pribrať. Teraz sa mi to podarilo na tých 47, 48 kg... no moje problémy sa ešte nezmenili.

Jana, Sabinov

Vaša hmotnosť určite nie je ideálna. Aj ja by som vám odporučila pribrať zopár kilogramov.

Mnohé zdravotné ťažkosti sa ľahšie riešia, keď máte zdravú hmotnosť. Východiskovú hmotnosť, ktorú ste mi uviedli, patrí podľa BMI škály do oblasti podvýživy, čo ako sama uznáte nie je dobré.

Naozaj bolo múdre pribrať tých pár kilogramov, aj keď neuškodilo by pridať ešte nejaké kilo, dva ak sa dá. Momentálne sa nachádzate na hranici zdravej hmotnosti a podvýživy. Pokiaľ vám to terajší zdravotný stav dovoľuje, odporúčala by som vám ešte pribrať.

Doprajte si dostatok odpočinku fyzického, ale hlavne psychického, jedzte veľa mliečnych produktov /2 - 3 porcie denne/, vajec, mäsa, orechov, akéhokoľvek ovocia...

Takéto rady nerozdávam každý deň, ale pre vás sa naozaj hodia a možno zaberú aj ako vhodná liečba pre vaše ochorenie.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa