Zopár tipov ako "nerozkysnúť" počas tehotenstva

Poradňa zdravej výživy12.04.2011
Zopár tipov ako "nerozkysnúť" počas tehotenstva

Dobrý večer! Mám na Vás otázku ohľadom výživy a tehotenstva. Nečakane som otehotnela a som v 4.tt ... už dávnejšie som sa odhodláva upraviť svoje miery.. pri výške 168 cm mám 85 kg!!!

Začala som držať 90 dňovú "diétu"... viem že váha môže byť komplikáciou v tehotenstve, a preto sa vás chcem opýtať, či môžem v tejto "diéte" pokračovať. Mne totižto nepripadá ako nejaká drastická diéta, pretože jem prakticky všetko, len to nekombinujem dohromady, tak si myslím že všetky živiny sú vlastne v mojej strave obsiahnuté a nemali by ovplyvňovať vývoj bábätka.. ale pre istotu sa pýtam Vás ako odborníčky. Ďakujem za odpoveď

Barbora, Banská Bystrica

Pre obdobie tehotenstva vám v žiadnom prípade neodporúčam dodržiavať akékoľvek diétne režimy. O úprave hmotnosti by ste v nasledujúcich mesiacoch nemali uvažovať. Na redukciu hmotnosti ste mali myslieť kúsok skôr.

V momentálnej situácii by som vám odporučila cvičenie pre tehotné ženy vykonávané pod odborným dohľadom a tiež nezabudnite dodržiavať základné pravidlá zdravej životosprávy: nejedzte 2 hodiny pred spaním, nepodliehajte chutiam „vyjem celú chladničku za pol hodiny", vyhýbajte sa sladkostiam a vyprážaným jedlám a samozrejme nejedzte za dvoch. Bábätku postačí prísun živín, ktorý mu poskytnete keď budete striedmo jesť.

Tehotenstvo nie je žiadna patologická situácia a nemalo by vám spôsobiť nadmerné pribratie. V opačnom prípade budete potrebovať odbornú pomoc, ale to všetko zváži váš ošetrujúci gynekológ.

Nezabudnite, že čím menej počas tehotenstva naberiete tým ľahšie sa po pôrode dostanete do predošlej formy. Schudnúť môžete aj počas dojčenia a starostlivosti o bábätko, nejedna žena má po pôrode aj nižšiu hmotnosť ako pred tehotenstvom.

Prajem vám príjemné chvíle očakávania narodenia bábätka.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa