Zväčšenie poprsia

Poradňa zdravej výživy24.06.2009
Zväčšenie poprsia
Dobrý deň, mám 23 rokov, víkendovo športujem, zdravo a s chuťou jem. S prechodom na vegetariánstvo som postupne za 3 roky zhodila z 58 kg na 55 kg, v zime na 53 kg, a po krátkej chorobe na 51 kg, prsia sa mi zmenšili z priemerných C na slabé B. Vážim opäť 54 kg, boky mám žensky výrazné, no neviem ako pribrať aby mi narástli prsia do pôvodnej veľkosti. Je možné zvýšeným prijímaním tukov a proteínov v strave zväčšiť prsia? Skutočne prosím o radu, pretože som sama prekvapená ako to zamávalo s mojou vyrovnanou psychikou a spokojnosťou (stačila jediná poznámka mojho snúbenca). Ďakujem

Michaela, Poprad

Mojou odpoveďou na vašu otázku je aj áno aj nie. U niekoho sa dá zväčšením celkovej hmotnosti dosiahnuť aj zmohutnenie poprsia, nie je to však pravidlo. Podobne ako existujú mýty, že na veľkosť prsníkov vplýva konzumácia piva či cibule.... kontroverzné.

Najjednoduchšia rada by pre vás znela: „Otehotnite", ale viem, že to nie je vôbec jednoduchá rada. Vo vašom prípade neplatí pravidlo, že pri postupnom priberaní sa tuk ukladá do všetkých partií tela, teda aj do prsníkov, aspoň podľa toho, čo ste popísali. Ale možno je vaše telo na 58 kg nastavené a tak čaká, že ešte mu nejaké to kilečko dodáte, aby ste vyzerali k svetu a boli ste spokojná aj s veľkosťou prsníkov. Ale presviedčať vás, aby ste priberali, ak sa celkovo teraz cítite dobre a zdravo, nie je určite múdre.

Ak máte s veľkosťou prsníkov vážny problém a radi by ste ich mali také ako pred schudnutím, možno bude pre vás vhodné užívať preparáty na zväčšenie pŕs. Avšak pred začatím liečby sa určite poraďte o možných nežiadúcich účinkoch s vaším praktickým lekárom, prípadne s vaším gynekológom alebo priamo v lekárni s lekárnikom. Preparáty na zväčšenie poprsia sú na hormonálnej báze, preto je naozaj vhodné poriadne popremýšľať o vhodnosti ich užívania, zvlášť ak si v budúcnosti plánujete s vaším snúbencom založiť rodinku.

Iná možnosť na zväčšenie poprsia je nosiť vystuženú spodnú bielizeň, ktorá opticky zväčší objem prsníkov alebo skúsiť posilňovacie cvičenia, cvičenie je však vhodné doplniť dostatočným zásobovaním tela bielkovinami, aby ste nedosiahli opačný efekt snaženia sa.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa