Ako ho potrestať ak sa otáča za každou sukňou

Psychologická poradňa14.02.2011
Ako ho potrestať ak sa otáča za každou sukňou

Dobrý deň, chodím s priateľom niečo vyše roka a pol. Máme celkom harmonický vzťah, až na jednu "drobnosť".

Flirtuje s každou ženou, je jedno, či je staršia, mladšia. Šteklí ich, chytá okolo pliec, za zadok, aj on sa necháva chytať za zadok. A nevidí na tom nič zlé. No mňa to trápi.

Chcela by som sa opýtať, ako by som to mala riešiť. A či mi vôbec takýto vzťah stojí za udržanie.

Nie, na začiatku som nepoznala tento jeho názor, prekonverzovali sme sa k tomu asi pred týždňom. Za radu vopred veľmi pekne ďakujem. Julka (25)

Julliana, Košice

Dobrý deň!

Takéto správanie u muža väčšinou poukazuje na jeho zakomplexovanosť a potrebu zvyšovať si sebavedomie nevinnými flirtmi. Otázkou je ako ďaleko ho necháte zájsť.

Je iné, keď prehodíte pár slov, či vtipov s opačným pohlavím a iné keď sa už jedná o fyzický kontakt. V každom vzťahu má jedinec právo určiť si akúsi hranicu. Myslím, že by ste mali pouvažovať kde je Vaša osobná hranica, čo sa týka flirtovania nielen u svojho partnera ale aj u Vás. Skúste mu problém postaviť takýmto spôsobom. Kam až môžete obaja zájsť aby to bolo znesiteľné?

Možno ho predstava Vás v objatí s iným mužom preberie a uvedomí si, že ani on nie je až tak tolerantný.

V každom prípade, pokiaľ jeho správanie vo Vás vyvoláva negatívne pocity, je potreba to riešiť. Ich hromadenie by spôsobilo len neskorší emocionálny výbuch a rýchly koniec vzťahu.

Pokiaľ by nebol ochotný o problematike diskutovať, poprípade by ste mali komunikačné problémy, navrhnite návštevu partnerského poradcu. Vždy ženám spomínam aj možnosť návštevy osamote, pokiaľ by partner odmietol. Utriedite si myšlienky a zvážite možné kompromisy.

Vzťahy sú o kompromisoch, o tom, že skúšame hranice toho druhého. Váš partner tie Vaše zjavne prekročil, je preto na mieste ďalšia diskusia o tom, či je ochotný pristúpiť na kompromis, alebo kvôli flirtovaniu obetovať Váš vzťah. Myslím, že aj podľa jeho reakcie spoznáte, či je to skutočne muž pre Vás.

Želám veľa trpezlivosti a zároveň pevného prístupu pri definovaní toho, čo skutočne chcete.

S pozdravom

Mgr. Eva Jurčáková

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa