Ako sa vyrovnať s jeho odchodom za prácou?

Psychologická poradňa09.10.2012
Ako sa vyrovnať s jeho odchodom za prácou?
Dobrý deň,
mám otázku, ako sa mám vyrovnať s tým, že priateľ mi pravidelne odchádza za prácou. Tri týždne je mimo domova a tri týždne je doma, ale za každým plačem, keď k tomu má prísť. Neviem, ako sa s tým zmieriť, nechcem tak plakať. Ale ten pocit samoty.. je mi proste smutno.. Ako sa mám k tomu postaviť? Vopred Vám ďakujem za odpoveď.

Juliana, Poprad


Milá Juliana!
To, že plačete a pocit smútku za priateľom, je zároveň dôkazom, že Vám na ňom skutočne záleží. Predstavte si opačnú situáciu, žeby ste necítila pri jeho odchode vôbec nič, bolo by Vám to jedno. Tým Vám chcem naznačiť, že Vaša reakcia je prirodzená, je len potreba sa s ňou vyrovnať. Pokiaľ vo Vašom okolí nie sú pre priateľa pracovné príležitosti, situácia je zatiaľ takto daná.

No ak veríte vo Vaše partnerstvo a v jeho budúcnosť, a verí v to aj Váš partner určite časom prídete na to, ako situáciu vyriešiť. Momentálne si užívajte vzájomnej prítomnosti, a okamžiky, keď je partner preč venujte sebe, svojím záľubám, známym, naplánujte si na tento čas veci, pri ktorých Vám čakanie bude rýchlejšie ubiehať.

Mnoho mladých ľudí funguje podobne ako Vy dvaja. Ak partner pracuje v zahraničí, otázkou ostáva, či nie je na mieste hľadať si uplatnenie tu na Slovensku. Mnoho mladých ľudí očarí vízia rýchlo zarobených peňazí, no zároveň tým strácajú kontakt s vlastnou krajinou a strácajú reálnu možnosť nájsť si odpovedajúce zamestnanie v rodnej zemi. To je však už otázka diskusie medzi Vami a Vaším priateľom. Verím, že toto obdobie zvládnete a puto medzi Vami vydrží. Vážte si pocit, že ste si vzájomne vzácni, ani to nemusí trvať večne!

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa