Aneta, Košice: Nasťahovať sa k priateľovi?

Psychologická poradňa05.07.2015
Aneta, Košice: Nasťahovať sa k priateľovi?

Dobrý deň,
chcela by som si dať poradiť ohľadom "Nasťahovať" alebo "Nenasťahovať" sa k priateľovi. Žijem v zahraničí už dlhú dobu, mám 18 rokov. V škole sa mi darí vyborne. Problém je ale v tom, že som si našla priateľa cudzinca, sme spolu 2 mesiace, no cítim sa s nim veľmi dobre. Som slušné dievča takže je šťastný a nič mu nechýba.

Viem, že je to veľmi krátka doba, ale vzájomne cítime to isté. Po takejto krátkej dobe sa ma opýtal, či s ním nechcem skúsiť spoločné bývanie. Vyjadril sa k tomu tak, že chce vidiet či môžme spolu fungovať aj ako pár v domácností. No ja som si nie istá, či je to dobrý nápad. Nechcem veci urýchliť. Alebo to skúsiť? A zariadiť sa podľa situácie? Ja už fakt neviem. Ďakujem prajem pekný deň.

Aneta, Košice


Milá Aneta!
Každé rozhodnutie vo vzťahu by malo samo dozrieť. V aktuálnej fázy zatiaľ len objavujete jeden druhého a bola by škoda o t´to fázu prísť. Ste mladá žena a myslím, že sa skutočne nemusíte nikam ponáhľať a užívať si chvíle vzťahu, ktoré k začiatkom patria. Pretože Vy ste zatiaľ na začiatku, a o tom svedčia aj Vaše pochybnosti, ktoré len potvrdzujú to, že aj pre Vás je na spoločné bývanie priskoro.

Počúvajte svoju intuíciu, svoje vnútro, tam vždy nájdete tie pravé odpovede. Nerozhodujte sa pod tlakom a aj priateľovi úprimne popíšte svoje pocity a poproste ho, aby na Vás s rozhodnutím netlačil. Každý vzťah je iný, niekto skutočne už po dvoch mesiacoch môže fungovať v spoločnej domácnosti, ale dôležité je aby to obaja partneri cítili rovnako, aby to nebolo tlačenie do niečoho, čím si jeden nie je istý. Vtedy rozhodnutie vnímam ako chybné. Aneta, sama uvidíte, ako sa vzťah bude vyvíjať, ja verím, že budete v rozhodovaní opatrné a nenáhlite sa

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa