Anna, Poprad: Rozvod ma určite dostane na dno, lebo ho ľúbim

Psychologická poradňa04.09.2016
Anna, Poprad: Rozvod ma určite dostane na dno, lebo ho ľúbim

Pekný deň,
žiadam vás o radu. Žijem sama už 7 rokov. Môj muž ma dlho podvádzal s mojou sesternicou a už 7 rokov spolu žijú v zahraničí. Deti nemajú. Nás nechal, keď mali deti 2 a 4 roky. Stále som sa chcela rozviesť, ale on nechcel. Je stále v mojej hlave a v srdci. Deti ho vidia raz za rok, keď idú za ním.

Kupuje si ich drahými darčekmi. Narobil mi v živote veľa problémov. Teraz sa chce rozviesť a založiť si rodinu. Len ja ho neviem dostať z hlavy. Vyhráža sa mi, že si bude brať deti, kedy chce. Ja to už psychicky nezvládam a rozvod ma určite dostane na dno, lebo ho ľúbim. Celé moje telo sa búri a odkedy to začalo, mám plno zdravotných problémov. Ako sa z toho dostať? Prosím o pomoc.

Anna, Poprad


Milá Anna!
Z Vášho dotazu cítim určitý zmätok a nesúlad. Na jednu stranu na začiatku píšte, že ste sa Vy chcela rozviesť, zo záveru však vyplýva, že manžela ľúbite a neviete ho dostať z hlavy. Manžel Vás očividne svojím chovaním veľmi zranil a doteraz ste v sebe nevyriešila zanechanú krivdu. Sedem rokov je už celkom dlhá doba na to, aby ste začala žiť svoj vlastný život a našla zmierenie sa s minulosťou. Hľadala ste po rozchode pomoc odborníka, psychológa? Ak nie nikdy nie je neskoro na to aby ste začala pracovať na zmene a začala smerovať k vyrovnanosti a zmiereniu sa. Je potreba uzavrieť určitú kapitolu života na to aby ste mohla začať budovať novú. Vaše telo a zdravotný stav Vám len ukazuje, že v sebe mnohé veci potlačujete.

Fyzická a psychická stránka sú prepojené a neriešené problémy vo vzťahoch, či iných životných situáciách sa môžu nakoniec prejaviť ako zdravotný problém.  Anna, je potrebné aby ste sa začala venovať aj sama sebe, nájdite si čas na seba aj na deti, využite pomoc najbližších, každý v živote potrebujeme určitý režim, rytmus. Bez neho sa nám môže začať život javiť ako nezvládnuteľný. Ale je to hlavne o Vašom nastavení. Hľadajte činnosť, pri ktorej dokážete relaxovať, aj keby to mala byť len hodinka, či dve týždenne. Verím, že dáte na moju radu, vyhľadáte kvalitného psychológa a začnete v sebe hľadať ženu, ktorá sa dokáže zmieriť s minulosťou a dokáže pokračovať ďalej. Dajte sama sebe šancu, uvidíte, že keď sa dokážete otvoriť, prídu nové životné príležitosti a časom aj nový životný partner. Posielam potrebnú energiu do ďalších životných rozhodnutí.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa