Čerstvý rozchod a tehotenstvo na obzore

Psychologická poradňa22.04.2011
Čerstvý rozchod a tehotenstvo na obzore

Nechal ma priateľ. Mám len 19 a boli sme spolu len rok, no ja verím tomu, že bol pre mňa ten pravý. Nechal ma kvôli tomu, že som išla s kamarátkou na diskotéku osláviť meniny. Vraj ho to už nebaví, že sa o mňa musí neustále báť a že som ho tým sklamala.

Chodím von veľmi málo, preto tomu nerozumiem. Nemôžem sa z toho dostať, nejedávam a s mojou psychikou to ide dolu vodou. 

Najviac ma však trápi to, že mi mešká menštruácia už 15 dní, začalo mi bývať zle a bojím sa toho, žeby som mohla byť tehotná. Čo spravím potom?

Ja neviem, čo mám robiť, ako sa z toho dostať. On mi povedal, že mu nemám ani písať, ani volať, že mám zabudnúť. Ale to ja nedokážem, neviem zabudnúť a predstava, že ho už nikdy nebudem počuť mi robí ešte viac zle, ako to, že ho už nikdy nebudem môcť bozkávať. Ja bez neho nemôžem byť

Alena, Košice

Dobrý deň!

S ohľadom na Váš vek myslím, že by ste sa mala naučiť viac čeliť realite a začať zároveň pracovať aj na svojej samostatnosti. Samozrejme otázky typu „Čo budem robiť potom?" sú zbytočné, keď sa bojíte zistiť aká je skutočnosť.

Mala by ste preto čo najskôr navštíviť svojho gynekológa, meškajúca menštruácia nemusí vždy znamenať tehotenstvo, ale aj iný zdravotný problém. Uvidíte, že sa Vám svojím spôsobom uľaví, nič nie je horšie ako čakanie v neistote. Akokoľvek situácia dopadne, určite máte v svojom okolí ľudí, ktorí Vám pomôžu a ktorí Vás podporia, tým myslím hlavne najbližšiu rodinu.

Čo sa týka ukončeného vzťahu, predpokladám, že strata priateľa je čerstvá, preto pociťujete extrémne emócie, a pocit, že sa s tým nikdy nevyrovnáte. To je však úplne prirodzená reakcia a nech to znie akokoľvek pateticky, musím použiť klišé, čas všetko vylieči. Pokiaľ by sa nepotvrdilo Vaše tehotenstvo, priateľa už nekontaktujte, skúste sa obklopiť inými vecami, ktoré Vás bavia, či ľuďmi, ktorých máte rada a ktorí Vás podporia.

Samozrejme v prípade potvrdeného tehotenstva si myslím, že by ste priateľa mala informovať, sama uvidíte jeho reakciu, keby sa zachoval ako zbabelec, aspoň sa tým potvrdí, že to nie je ten pravý muž pre Vás.

Máte v živote veľa zmätku, začnite riešiť jednotlivé problémy, len tak sa uľaví Vám aj Vašej mysli. Posielam veľa odvahy a verím, že ľudia vo vašom okolí budú mať pre Vás pochopenie.

S pozdravom

Mgr. Eva jurčáková

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa