Chcem pri nej stáť, aj keď sa na lásku iba hrala

Psychologická poradňa31.01.2012
Chcem pri nej stáť, aj keď sa na lásku iba hrala

Dobrý deň prajem,

asi sa trošku čudujete, keď vidíte otázku od muža, chápem Vás. Nechcem sa tu vypisovať a strácať čas svoj a tak isto aj Váš čítaním nekonečných príhovorov.

Môj problém sa vyskytol pred troma mesiacmi s jedným dievčaťom. Začali sme spolu chodiť, všetko bolo v poriadku, no po čase som zistil, že lásku iba hrá. Najprv som bol naštvatý, že ma využíva, no potom ma zlosť prešla a začal som zisťovať jej život. Zistil som, že je zamilovaná do jedného chlapca, ktorý ju využíval a potom ju škaredo opustil.

Moja otázka je, ako jej mám pomôcť, aby sa viac netrápila, čo je správna cesta, ako naňho zabudnúť. Nejde tu o to, že ja by som ju zasa veľmi rád získal, ide o to, že ju mám veľmi rád ako kamarátku a štve ma jej správanie. Vopred ďakujem za odpoveď,

Ostávam s pozdravom

Matúš, Košice

Dobrý deň!

Aj keď popierate, žeby sa za Vašou snahou pomôcť bývalej priateľke skrývala snaha získať ju späť, otázkou ostáva, ako to vníma ona sama.

Stretávate sa pravidelne? Alebo o stretnutia s Vami už nemá záujem? Netlačte sa zbytočne niekam, kde Vás nie je potreba. Určite ste niekde v podvedomí stále zranený a snažíte sa zracionálniť pohľad na celú vec, no aj ona ublížila Vám, tým, že sa vôbec púšťala do vzťahu, ktorý bol pre ňu od začiatku neperspektívny. Áno stáva sa to, ľudia sa vzájomne zraňujú každodenne.

Myslite však teraz na seba, na svoje ďalšie smerovanie. Nevylučujem, že z bývalých partnerov sa nemôžu stať dobrí kamaráti, ale treba byť veľmi opatrný, aby sa do celej záležitosti nedostali city, ktoré priateľstvo prekračujú. Ak sa s Vami bývalá priateľka chce stretávať, môžete ju podporovať, vypočuť si ju, ale dobre zvážte, či tým nebudete ubližovať sám sebe. Najlepším liekom ublíženie a koniec vzťahu je čas, otázkou je, či ho nepotrebujete viac, ako Vaša bývalá priateľka?

Zamyslite sa nad touto teóriou predtým, ako sa budete púšťať do kamarátstva, ktoré by Vám mohlo ešte viac ublížiť.

S pozdravom

Mgr. Eva Jurčáková

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa