Čo robiť, ak vám chlap nevie zaručiť, či vás nepodvedie

Psychologická poradňa29.10.2009
Čo robiť, ak vám chlap nevie zaručiť, či vás nepodvedie

Tri mesiace chodím s mužom a je nám spolu nádherne. Problém je v tom, že on napriek tomu, že ma má naozaj rád, hovorí, aby som sa doňho nezamilovala, pretože náš vzťah vraj nemá budúcnosť. Stále som nechápala, prečo to hovorí, lebo si rozumieme naozaj vo všetkých oblastiach.

Teraz sa mi priznal, že jeho problém je, že nedokáže byť verný. Vraj som preňho pridobrá, pretože on mi nevie zaručiť, že ma skôr alebo neskôr nepodvedie. Dokonca priznal, že už mal možnosť podviesť ma, no neurobil to.

Nejde o to, že by mu pri mne niečo chýbalo; motívom nevery je vraj zvedavosť. Možno by som to chápala pri mladíkovi, ktorý je dychtivý po nových skúsenostiach, no priateľ už má 31 rokov.

Veľmi mi na ňom záleží, dokonca som mu navrhla, že by sme tento jeho problém mali konzultovať s psychológom. Myslíte, že by to mohlo pomôcť, resp. máte skúsenosti s podobnými prípadmi? Ďakujem.

Júlia, Malacky

Zo strany vášho Vášho priateľa je dosť čestné, že sa Vám priznal so svojou slabosťou.

Tri mesiace je možno ešte dosť krátka doba na to, aby sa jeho nestálosť citu prejavila, ale Damoklov meč jeho vzťahov Vám dosť jasne vyjavil. Zrejme zažívate idylické obdobie a nedokážete si pripustiť, že by taký pekný vzťah mohla narušiť jeho nevera.

Aj keď sa tejto predstave bránite, je skôr zrejmé, že táto črta Vášho partnera sa prejaví a zrejme nezostane dlžný svojim slovám. Zostanete o čosi poučenejšia, možno skeptickejšia.

Možno by ste sa mohli čo - to prezvedieť o manželstve jeho rodičov - je pravdepodobné, možné, že aj on bude uplatňovať taký typ vzťahov, aký videl u svojich rodičov.

Možno je pre Vás príjemná predstava, že Váš priateľ sa môže vyliečiť za pomoci odborníka z tendencie k neverám. Skôr by ste sa však mali pripraviť na to, že priateľ zrejme nezavádza a byť trochu skeptickejšia v tomto vzťahu a radšej preventívne rátať s tým, že jeho slová sa naozaj môžu stať, stávať skutkami.

Ak dokážete mať rada niekoho, kto bude s istou pravdepodobnosťou vnášať do vášho vzťahu neistotu, ba možno aj zdravotné riziká, nuž budete mať trochu adrenalínový vzťah, ktorý bude možno pre vás inšpirujúci, ak ho budete vedieť milovať takého, aký je.

Inou otázkou je miera Vášho sebavedomia, ktoré by sa malo takýmto výstrahám postaviť zoči voči a klásť si vyššie nároky na niekoho, komu dáte do rúk tak krehký materiál, akým je Vaše verné srdce.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa