Dajte mu šancu - Narodiť sa!

Psychologická poradňa22.09.2009
Dajte mu šancu - Narodiť sa!
Dobrý deň. Som v neľahkej situácii a neviem ako ďalej. Som po jednom plánovanom potrate a po jednom spontánnom. Znova som otehotnela, ale neviem či to naozaj chcem.. priateľ sa na mňa vykašľal a tak neviem, čo robiť. Či to mám zatajiť a urobiť to, čo doteraz, alebo sa priznať rodine a vychovávať dieťa sama. Poraďte mi, prosím. Mám 21 rokov. Ďakujem.

Nikol, Košice

Ako spomínate, už dvakrát ste sa ocitli v situácii, keď ste na základe Vášho vlastného zváženia, alebo zdravotnej diagnózy riešili dilemu, či má mať niekto šancu prísť na svet.

Dnes ste na toto rozhodnutie traja - Váš priateľ, ktorý sa už rozhodol, hoci možno iba zdanlivo.

Potom ste tu Vy, ktorá ste už skúsili, že sa možno rozhodnúť aj „moderne, v rámci možností lekárske vedy" a vlastne sa takmer nič nestane. Zvýši sa však riziko Vašej neplodnosti i Vaše prípadné výčitky svedomia.

A potom je tu niekto tretí, koho sa nik nepýta, hoci sa ho situácia bytostne dotýka. Ak by mal možnosť hlasovať aj on, alebo ona, celkom iste by hlasovali za - áno, chceme využiť túto šancu a narodiť sa.

Myslíte, že ak sa partner vykašľal na Vás, dokáže prepočuť aj hlások, ktorý mu bude možno tak veľmi podobný? Možno by ste si mohli spočítať hlasy nerozhodných a jasne rozhodnutých Dnes ešte môžete dať šancu tak trochu nemému hlasu prehovoriť a zakričať jedného dňa svoje jasné, hlasné: „Som za šancu pre život!"!

Ak nebudete trpieť momentálnou, nenapraviteľnou nedoslýchavosťou, pošlete nám jeho fotografiu?

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa