Elena, Trebišov: Mám strašný problém so žiarlivosťou

Psychologická poradňa05.02.2013
Elena, Trebišov: Mám strašný problém so žiarlivosťou

Dobrý deň,
mám strašný problém so žiarlivosťou, bohužiaľ som to zdedila po otcovi. Nemám veľa kamarátok a naše vzťahy sú dosť zlé. Myslím si, že všetko ničí moja hrozná žiarlivosť a nervačenie pre hlúposti.

Som ako dieťa, čo je na niekom závislé, pohádame sa, ale ja zas pribehnem. Štve ma, keď mi kamošky nepovedia, že idú niekam, bezo mňa, alebo keď mi niečo zatajujú, čo by som ako kamarátka mala vedieť. Neviem, ako sa s tým všetkým vyrovnať. Niekedy mám hrozné myšlienky, keby som sa zabila, či by si to vôbec zobrala k srdcu, či by si na mňa vôbec niekto spomenul.

Elena, Trebišov


Milá Elena,
prvou cestou k riešeniu problému je to, že si ho človek uvedomí. Vy očividne cítite, že Vaše pocity a správanie, nie sú štandardné. A hlavne, stretli ste sa s podobným správaním u svojho otca, preto máte možnosť vidieť a uvedomiť si, ako takýto druh správania pôsobí na okolitý svet. Spoločenský kontakt s ľuďmi je v živote veľmi dôležitý, no rovnako dôležitá je schopnosť vychádzať sám so sebou, nájsť si svoje záujmy, koníčky a smerovanie. Tým sa závislosť na druhých ľuďoch zmenšuje, buduje sa nezávislosť a rovnako aj sebavedomie.

Niektoré priateľstvá vydržia celý život, iné zaniknú, no Vy by ste mala myslieť viac na budovanie vlastného života a budúcnosti. Uvidíte, že nový prístup prekvapí aj Vaše spriaznené duše a budú sa zaujímať, čo nové ste zažila, koho nového spoznala. Ak by Vaše pocity neprestávali pouvažujte aj o osobnej návšteve psychológa, osobný kontakt je nenahraditeľnou súčasťou ventilácie vlastných negatívnych emócií. Prajem Vám aby ste našla svoj smer a aby ste sa naučila fungovať sama so sebou!

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa