Emília, Žilina: Syn sa bojí chodiť do školy

Psychologická poradňa31.10.2017
Emília, Žilina: Syn sa bojí chodiť do školy

Dobrý deň,
chcela by som sa informovať mám 11,5 ročného syna navštevuje 5.roč. všetko bolo v poriadku pokiaľ nastúpil v septembri do školy. Za mesiac sa mi v noci už 3x počural, keď má ísť do školy vždy špekuluje alebo sa z polovice cesty vráti a príde domov že ho bolí brucho. Čo sa týka učenia, neučí sa dobre, musím ho nútiť k učeniu aj to niekedy oponuje. Má strach zo zlých známok. Neviem ako mám pokračovať, ďakujem za radu

Emília, Žilina

Milá Emília!
Synove prejavy poukazujú na vnútorný stres, ktorý prežíva. Takto na diaľku určite neprídeme na príčinu, no je určite potrebné situáciu riešiť. Skúste sa so synom porozprávať, o tom čo ho trápi, čo v škole zažíva. Je dôležité aby sa syn doma cítil bezpečne, možno Vám nepovie nič konkrétne, no je potrebné aby vedel, že sa Vám môže zdôveriť. Okrem toho by som sa určite porozprávala so synovo učiteľkou. Spýtala sa jej, či si nevšimla niečo špecifické.

Za takýmto chovaním sa môže skrývať aj šikana od spolužiakov a to by mal spozorovať práve učiteľ alebo vychovávateľ. Určite navštívte aj pedagogicko-psychologickú poradňu, poprípade detského psychológa, poraďte sa s odborníkmi a dajte na ich doporučenia. Prvý krok ste už urobila, ďakujem Vám za Váš dotaz a verím, že ak podniknete potrebné kroky nájdete príčinu synových problémov aj ďalšie riešenie. Venujte sa mu a pomáhajte mu s učením, každé dieťa je iné, syn teraz potrebuje Vás a Vašu podporu.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa