Evelína, Krupina: Milenec alebo manžel?

Psychologická poradňa10.03.2014
Evelína, Krupina: Milenec alebo manžel?

Dobrý deň,
už neviem na koho sa mám obrátiť, preto skúšam túto formu. Myslela som si, že som silná a istá tým, čo cítim a robím a že všetko zvládnem sama. Som vydatá 20 rokov, mám dvoch synov 19 a 17-ročného, no 3 roky ľúbim iného muža. Stretávame sa spolu veľmi často, píšeme, voláme.

On sa už rozviedol a sťahuje sa do svojho bytu. No ja mám teraz strach. Nie som si istá či zvládnem oznámiť deťom, že opúšťam rodinu. Svojho muža si vážim a mám ho svojím spôsobom rada, je mi ho ľúto, že ho zraním, no viem si predstaviť, že bude šťastný s inou ženou. No to si zas neviem predstaviť pri tom druhom mužovi, o ktorom píšem, že ho ľúbim.

Strašne na neho žiarlim, kontrolujem ho, chcem aby bol len môj, no napriek tomu mám strach. Nechcem už ďalej klamať a skrývať sa, no neviem, čo mám robiť. Teraz by som mala ísť s ním na pracovnú cestu, ale doma by som musela klamať a po návrate budem určite smutná, že sme zas strávili pár pekných dní, ale zas za cenu klamstva. Čo robiť? prosím poraďte, ako sa rozhodnúť.

Evelína, Krupina


Dobrý deň!
Život v klamstve môže byť zo začiatku veľmi vzrušujúci, no vždy vás dobehne a nakoniec klamstvo ublíži vášmu okoliu aj vám samotnej. Stojíte pred veľkým rozhodnutím a nikto ho bohužiaľ neurobí za vás. Na jednu stranu je tu tendencia počúvať hlas svojho srdca, na druhú stranu manžel, zázemie a rodina. Ako hovorím, ťažká situácia, ťažké rozhodnutie. Nech sa však rozhodnete akokoľvek, základom je nikdy toto rozhodnutie neľutovať a snažiť sa žiť život tak, aby ste boli šťastná.

Či už budovať novú lásku a nový vzťah, alebo prekopať staré manželstvo a nájsť v ňom iný druh lásky, lásky ktorá síce nie je vzrušujúca, no má za sebou výchovu dvoch synov. Evelína, každý vzťah časom bojuje s problémom zvaným stereotyp. Otázkou je, či vôbec ste žena, ktorá chce stálosť a zázemie, alebo vás viac láka vzrušenie a eufória. Dobre všetko zbilancujte a rozhodnite sa. Žiť dva životy v dvoch vzťahoch je z dlhodobého hľadiska škodlivé a ako hovorím, mohla by ste ublížiť svojím najbližším. Verím, že pochopíte, čo pre vás znamená životné šťastie.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa