Grace: Každú noc mám sny plné krvi a démonov

Psychologická poradňa13.03.2013
Grace: Každú noc mám sny plné krvi a démonov
Dobrý deň,
možno na túto tému trochu od veci, ale chcela by som sa spýtať na Váš názor, mávam každú noc sny v ktorých rôzni démoni, v akejkoľvek odpornej podobe zabíjajú ľudí, vytrhávajú im chrbtice, šklbú mäso, je to až príliš realistické, sú vidieť všetky kosti, štruktúra svalov… nútia ma sa na to dívať a potom oberú kosti, mäso naservírujú a nútia ma ho jesť…

Vždy sa budím potom takým spôsobom, ako by som dopadla na posteľ alebo niekto so mnou šklbol a s veľkým strachom a plačom. Má to vôbec nejaký význam? Alebo všetkých zavreli do nejakej kobky a pustili tam plyn ako Nemci, len ja som vedela prejsť cez stenu a ostatní na mňa kričali a prosili nech im pomôžem, vyšla som do lesa ktorí bol celý v plameňoch, padali bomby… alebo zo mňa spravili nejakého mutanta, mala som každú časť tela akoby z iného človeka.

Naposledy sa otvorila nejaká brána do vesmíru a ja som tam vstúpila a keď som sa vrátila, tak tam bolo len malé dieťa, roztrhaná sestrička, všade krv a doktor sa chúlil v kúte, húpal sa ako blázon a smial sa a vravel, že sa tomu už nedá zabrániť. Pozrela som sa na dieťa a ono sa premenilo na obludu s dlhými drápmi…

Ale aj mimo snov mám také skúsenosti, že vidím v našom svete veci, ktoré v podstate neexistujú. Keď som bola menšia, videla som u nás v izbe tarantulu, zakričala som, bežala som za rodinou, a keď už prevrátili každý kúsok nábytku uvedomila som si, že to nebolo naozajstné….

Častokrát, keď idem po ceste, musím sa vracať a pozrieť sa na nejaké miesto ešte raz lebo si uvedomím, že tam niečo nebolo v poriadku, bol tam nejaký divný človek, zviera alebo démon, a po druhý krát to tam už nie je. Neviem teda či mi začína preskakovať alebo niečo také je normálne… Ďakujem.

Grace


Dobrý deň!
Ľudia, ktorí majú schopnosť tak živých snov, ako Vy, a zároveň schopnosť si sny zapamätať, v nich môžu nájsť mnoho informácií o samých sebe, a o situácii v ktorej sa v živote nachádzajú. Skúste sa preto pozrieť na Vaše sny aj týmto spôsobom. Ako sa v nich cítite, vidíte tam spojitosť s tým čo momentálne prežívate. Niekedy nám sny ukazujú odpovede, a možno aj naturalistický spôsob, ktorým Vám sny chcú niečo ukázať, stojí za zamyslenie.

Záleží veľmi aj na tom, aký druh filmov pozeráte, čo študujete, či v akom prostredí pracujete, je potreba zvážiť všetko, čo na Vás má v reálnom živote vplyv. Nepodliehajte zbytočne pocitu, že s Vami niečo nie je v poriadku. Mnohí ľudia majú zvýšenú schopnosť predstavivosti. Ak sú však situácie, kedy máte pocit, že vidíte niečo, čo nie je reálne zároveň aj zužujúce, naháňajúce strach, a obmedzujú Vás, určite je dobré zamyslieť sa aj nad odborným vyšetrením. No záleží na tom, ako často sa Vám takýto stav opakuje a ako moc Vám zasahuje do života. Za jednorazovú osobnú konzultáciu však nič nedáte.

Držím Vám palce!

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa