Ivana, Martin: Problémy so sťahovaním a synovou školou

Psychologická poradňa24.02.2016
Ivana, Martin: Problémy so sťahovaním a synovou školou

Dobrý deň,
som v patovej situácii, kedy nechcem spôsobiť problémy ani jednej strane. S priateľom som tehotná onedlho mam termín. Problém je, že ja žijem na opačnej strane Slovenska, mám tu zázemie, prácu, syna (6), ktorý tu chodí do školy. Na bývanie u mňa aj s mužom a ďalším dieťaťom nie je priestor a navyše, nemôže len tak zmeniť pracovisko. U neho naopak priestor máme, ale problém je s mojim synom, ktorého prestup na tamojšiu školu nie je taký jednoduchý.

Výrazne meškajú s učivom na jeho pôvodnej škole a u prváka to "dobehnutie" učiva samostatne doma nejako nejde, je plačlivý, zhoršil sa v učení, je ku mne agresívny. Koho uprednostniť? Partnera, ktorý trvá na našom čo najskoršom presťahovaní, aby nemusel dochádzať za svojim čoskoro sa narodiacim dieťaťom alebo syna, pre ktorého by bolo dokončenie ročníka na pôvodnej škole jednoznačne najlepšie? Ide o 4 mesiace.

Ivana, Martin


Milá Ivana!
V niektorých životných momentoch  je potrebné určiť si priority a rozhodnúť sa. Chápem, že je to pre Vás náročná situácia. Je potrebné sama seba sa spýtať: Čo považujem za správne rozhodnutie. Niekde vo Vašom vnútri je pravá odpoveď, riešenie, z ktorého nebudete pociťovať výčitky. Je dôležité vnímať aj to, ako sa k situácii stavia partner a či je schopný Vás podporiť v prípade akéhokoľvek rozhodnutia. Vzťahy sú o vzájomnej tolerancii a podpore, takže táto situácia Vám ukáže do akej miery dokáže byť partner tolerantný a netlačiť na Vás.

Vy sama zvážte, či sú 4 mesiace skutočne tak dlhá doba, alebo či by sa sťahovanie nedalo presunúť. Čo sa týka syna skúste pochopiť aj jeho pocity, sám určite vníma, že je vo Vás určité napätie, ktoré plynie z celkovej situácie. Pomôcť by Vám mohol aj rozhovor s treťou osobou a určitý objektívny pohľad na situáciu, môže sa jednať o niekoho blízkeho, rodinu, kamarátku, alebo môžete vyhľadať radu skúseného odborníka, psychológa a aj pomocou schôdzky s ním pracovať na usporiadaní si momentálnych priorít. Budem na Vás myslieť a verím, že nájdete riešenie.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa