Jaja, Humenné: Manžel sa doma o nič nestará

Psychologická poradňa17.02.2016
Jaja, Humenné: Manžel sa doma o nič nestará

Dobrý deň,
neviem, kde sa mám obrátiť, tak to skúšam takto. Som vydatá 4 roky, mám dve krásne a zdravé deti. Problém mám s mužom, chodí do prace, dá sa pochopiť, že je unavený, ale aj ja, keď som na materskej, tiež nevylihujem, ale starám sa o deti a domácnosť. Snažím sa, aby všetko bolo čisté, navarené a deti spokojné. Manžel príde z práce domov a jediné, čo počujem je: ,,Ahoj, čo je na večeru?"

Maximálne sa pozdraví s deťmi a ide si sadnúť za počítač a hrá hry, chodí po internete. Žiaden záujem. Mam taký pocit, ako keby jeho city ochladli. Chcela by som aby sa venoval deťom a mne. Čas s rodinou trávi len minimálne, keď on chce tak sa hrá s deťmi alebo sa mi venuje, ale skôr s tými deťmi ako som ňou. Prosím poraďte mi čo mam robiť? ,

Jaja, Humenné


Dobrý deň!
Veľa vzťahov čelí problému, kedy vyprchá to určité čaro a znenazdajky sa rieši len každodenná realita. Ľudia v páre si neuvedomujú aké dôležité je udržovať určité kúzlo a dokázať sa aj po mnohých rokoch súžitia prekvapovať. Na druhej strane, sú obdobia, kedy je skutočne náročné vyhnúť sa určitému zovšedneniu. Podľa môjho názoru by partneri mali byť schopní otvorene komunikovať. Z Vášho dotazu nevyplynulo, čí ste situáciu rozobrala s manželom a snažila sa mu popísať svoje pocity. Nie však formou výčitiek, ale formou otvoreného rozhovoru.

Otvorená komunikácia dokáže vyriešiť mnoho problémov, konfrontácia s partnerom môže viesť k tomu, že sa dohodnete na určitom kompromisnom riešení. Najskôr je ale potrebné zistiť, či on sám situáciu vníma ako problém. Ak nie, je potrebné aby ste mu vysvetlila svoj postoj a popísala svoj pocit z jeho chovania. Verím tomu, že situácia sa vyjasní, máte dve krásne deti, ktoré potrebujú lásku Vás oboch. V prípade, že by ste rozhovorom neprišli s manželom k uspokojivému riešeniu, je dobré zamyslieť sa aj nad návštevou partnerského poradcu. Budem Vám držať palce!

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa