Jana, Čadca: Od partnera sa mi nedostávajú prejavy lásky

Psychologická poradňa22.08.2017
Jana, Čadca: Od partnera sa mi nedostávajú prejavy lásky

Dobrý deň,
s partnerom sme spolu skoro 3 roky, žijeme spolu. Na začiatku vzťahu bolo všetko pekné, vyznania citov a podobne, ale postupom času, vlastne ani nie po prvom roku, ako keby ochladol, netuším, čo za tým môže stáť. Má aj veľmi zvláštnu povahu. Problém je, že mne ako žene chýbajú pekné slová, dotyky, bozky, počuť milujem ťa, objatia. Strašne ma to deptá, keď si všetci naokolo napr. priatelia prejavujú city všemožnými spôsobmi a ja viem, že nič také sa u nás nestane.

Veľakrát som mu vysvetľovala, že tieto maličkosti sú pre mňa, ako pre ženu veľmi dôležité, ale žiadna zmena, takto to trvá skoro 2 roky. Je to pre mňa strašne frustrujúce, vyčerpávajúce a nebudem dlho vládať takto vo vzťahu pokračovať. Veľmi veľakrát som rozmýšľala aj nad rozchodom, len kvôli tomuto. Inak nám všetko klape. Prosím, ako mu mám vysvetliť, že potrebujem tieto prejavy lásky? Alebo čo mám robiť? Ďakujem za odpoveď

Jana, Čadca


Milá Jana!
Myslím, že dotyky, pohladenie, držanie za ruku, či iné prejavy lásky v partnerstve sú prirodzenou a dôležitou súčasťou intimity. Dva roky sú celkom dlhá doba aby ste sa zastavila a skúsila si uvedomiť, čo je pre Vás vo vzťahu prioritné. Samozrejme otvorená komunikácia môže pomôcť, sama píšete, že sa s partnerom pokúšate o probléme hovoriť. Ak to nepomáha, je tu ešte možnosť kontaktovať partnerskú poradňu a skúsiť spoločne konzultovať problém s psychológom. Ak by partner nebol ochotný, odporúčam aj návštevu bez neho.

Minimálne si usporiadate myšlienky a vlastné priority. Každý vzťah nás môže niečo naučiť a zároveň posunúť ďalej. Na to nezabudnite. Jana, prejavy lásky sú dôležité pre vzťah aj rodinu. Deti vnímajú prostredie v ktorom vyrastajú a berú si z rodičov veľký príklad do svojich budúcich vzťahov. Aj to je ďalší uhol pohľadu na situáciu. Sama uvidíte, ako sa situácia bude vyvíjať, verím, že všetko má v živote zmysel ak si zo situácie dokážeme zobrať poučenie do budúceho života a partnerstiev. Buďte k partnerovi otvorená a aj podľa jeho reakcie uvidíte ďalšie pokračovanie situácie.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa