Janka, Dobšiná: Priateľ ma asi podvádza

Psychologická poradňa08.02.2016
Janka, Dobšiná: Priateľ ma asi podvádza

Dobrý deň,
chcela by som vas poprosit o vas nazor, aby som lepsie pochopila partnera. S priatelom sme spolu 7 mesiacov a mam pocit ze mi vkuse klamal, ale nemala som na to dokaz. Stalo sa, ze ma oklamal, ze ide s maminou na vikend k rodine. Vymyslel si cely plan cesty, kde budu spat a kam pojdu po rodine.

Nebola to pravda a vikend stravil ani neviem kde a s kym. Problem je, ze ho lubim, planovali sme si babo a myslim, ze ma lubi aj on. Neviem sa s tym zmierit, ze mi tak chladne klamal a este na mna utocil Ma velku partiu chalanov a stale žuruju, a myslim si že je s nimi alebo s nejakou ženou. Mate vela skusenosti a urcite mi nejako poradite.

Janka, Dobšiná


Milá Janka!
Dôvera je jednou z častých tém, ktoré v poradni riešim. Zdôrazňujem, že je základným pilierom zdravého a perspektívneho vzťahu. V každom vzťahu sa dôvera buduje postupne a čas na jej budovanie je dlhý, paradoxne na jej zničenie stačí pár sekúnd. Jana, chápem, že ste zmätená, no skúsme si spoločne uvedomiť pár základných skutočností a skúste sa na celú situáciu pozrieť aj z racionálnejšieho hľadiska. 7 mesiacov vo vzťahu nie je veľa a Vy už v tejto chvíli máte pochybnosti o partnerovej úprimnosti a pár jasných dôkazov, že je Vám schopný klamať do očí.

Zamyslite sa, či skutočne chcete aby tento človek bol budúcim otcom Vašich detí, či chcete svoj život prežiť v pochybnostiach. Čo sa týka hľadania partnera s ktorým chcete založiť rodinu, nie je to vždy jednoduché, no okrem emócií je potrebné zapojiť aj racionálne myslenie. Chápem, že sama v sebe nie ste rozhodnutá a potrebujete čas aby vo Vás rozhodnutie dozrelo. Určite sa však s partnerom pokúste porozprávať a vysvetliť mu, že klamaním stráca Vašu dôveru a Vy zas strácate chuť v takomto vzťahu pokračovať.

Sama uvidíte jeho reakciu a jeho snahu pokúsiť sa vysvetliť Vám celú situáciu. Janka, verím, že sa pokúsite situáciu riešiť s čo najchladnejšou hlavou a uvedomiť si, aké sú Vaše základné priority. Náročné situácie v našich životoch môžeme vnímať ako  negatívne, no ich zvládnutím a prekonaním získavame dôležité skúsenosti potrebné v ďalšom pokračovaní.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa