Kamila, Trnava: Môj muž je posadnutý sexom!

Psychologická poradňa12.07.2017
Kamila, Trnava: Môj muž je posadnutý sexom!

Dobrý deň,
chcem poznať Váš názor na problém nášho manželstva. Sme spolu 33 rokov, brať sme sa museli pre moje tehotenstvo, ani vtedy som nebola presvedčená, že je to ten pravý. Máme 2 dcéry, dnes už osamostatnené. Problém spočíva v mojej nechuti, až odmietaní sexuálneho života za posledných 7-8 rokov. Mala som depresie pred 8 rokmi, ktoré zrejme spôsobili moju nechuť k sexu. Celých tých 7-8 rokov je to o mojom premáhaní, aj som mala výčitky svedomia, aj som si povedala, že dobre, aspoň bude chvíľu pokoj. Manžel posledné roky odo mňa žiada sex takým spôsobom, že o tom dookola hovorí, má na sex stále narážky (jemu to príde vtipné) a mne sa pri tom zdá ako posadnutý sexom.

Skúša to na mňa, aj keď mám migrénu, veľmi často ho odmietam, lebo to už nezvládam - robiť to proti svojej vôli. Príde mi to ponižujúce, zle sa vtedy cítim psychicky (strata energie) a pripadám si pre neho len ako sexuálny objekt. Často mi hovorí, že keď sme boli mladí, tak som to vyžadovala ja, často som ho kvôli sexu budila....ale ja už nemám 30 rokov, ale 62 a sex by pre mňa nič nemusel existovať. Nemám rada ani jeho objatia či hladkanie, lebo viem, že bude chcieť niečo viac.

Sex pre mňa predstavuje len stres a strach, keď je manžel nablízku, som v strehu, že zase po mne vyštartuje. Príde mi, že na 58-ročného muža má veľký sexuálny apetít a že na nič iné ako na sex (a jedlo) nemyslí. Tak neviem, či nie som v poriadku ja či on alebo je príčina niekde inde. Myslím, že dlho sa táto situácia nebude dať zvládať ani z mojej strany ani z jeho. Bojím sa s ním o tom hovoriť na rovinu, v minulosti sme sa o to snažili, ale vychádzalo nám z toho, aby sme išli od seba.

Kamila, Trnava


Milá Kamila!
Sex, intimita, vzájomné dotyky, všetky tieto prejavy patria k zdravo fungujúcemu vzťahu a mojím názorom je, že nezáleží na veku partnerov. Vami popísaný vzťah bohužiaľ nepovažujem za zdravý. Popisujete odpor, nechuť k vzájomným dotykom a veľký manželov nátlak. Sama sa divím, že ste tak dlho dokázali spoločne žiť v partnerstve, v ktorom sa cítite zviazaný a vystresovaný. Položte si otázku, čo by konkrétne pre Vás znamenalo „ísť od seba“, čoho sa najviac bojíte a prečo vo vzťahu zotrvávate, čo Vám prináša. Váš vzťah si určite zaslúži poslednú šancu, poprípade seriózne ukončenie.

No stav vzťahu, ktorý popisujete, je škodlivý pre oboch z Vás. Vzťah má dávať človeku pocit bezpečia, vzájomnej úcty, a možnosti sa o druhého oprieť, energiu rozvíjať sa. Nič z toho vo Vašom dotaze nezaznelo. Kamila, nerobte unáhlené rozhodnutia, vyhľadajte psychológa a začnite dochádzať na pravidelné sedenia. Je na čase utriediť si priority a rozhodnúť sa ako a s kým chcete stráviť ďalšie roky svojho života. Určite navrhnite manželovi, aby šiel s Vami a absolvoval partnerské poradenstvo, aj keby to malo viesť ku koncu, je to cesta, cesta ako sa obaja posuniete ďalej. Verím, že moje úprimné slová prinesú riešenie Vášho problému.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa