Klaudia, Trenčín: Čo robiť s manželovou milenkou?

Psychologická poradňa07.07.2015
Klaudia, Trenčín: Čo robiť s manželovou milenkou?

Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o radu - s manželom sme spolu 13r. a náš vzťah prechádza krízou. V minulosti manžela zaujímali iba svoje koníčky, kamaráti a aj komunikácia nebola medzi nami príliš aktívna. Stretla som muža, ktorý mi dával to, čo mi vo vzťahu chýbalo ale ukončila som to, lebo máme dieťa a časom aj manžel začal mať iné správanie a o tomto vzťahu vedel. Priznal sa mi, že má kamaratku, ktorú má rád, ale odo mňa odísť nechce, má ku mne silnú citovú väzbu.

To, čo sa udialo zdôvodňuje tým, že keby sa to nestalo mne, nebola by táto situácia. Skôr si myslím,že to čo sa deje je dôsledok našich dlhoročných problémov a to,že trávil často čas v podniku, kde dotyčná pracuje. Vyjadril sa, že to mám rešpektovať, ako on rešpektoval mňa, že to chce čas. Dotyčnu osobu poznám, ako sa zachovať? Čakať, ako sa veci budú vyvíjať alebo to riešiť inak? Manžel má 40r., žeby nová etapa v zmysle búrenia sa hormónov? Ďakujem za radu.

Klaudia, Trenčín


Milá Klaudia!
Riešite komplikovanú situáciu, v ktorej by už asi mnoho žien nedokázalo zachovať Váš pomerne racionálny prístup. Z toho, ako o situácii píšete je vidieť, že ste schopná triezvo uvažovať, aj keď je samozrejmé, že v sebe máte zmätok a nezodpovedané otázky. Je potrebné aby ste si sama určila hranicu tolerancie. Argument „keď ty tak aj ja“ je trošku zjednodušujúci a nemyslím si, že by ste mala automaticky tolerovať manželov ďalší vzťah. Na druhej strane nevera je jedným z najbežnejších partnerských problémov a mnoho vzťahov ju dokázalo prekonať práve otvorenosťou a vyjasnením si celej situácie.

Opakujem však, určite si hranicu, pretože bez nej sa v probléme začnete strácať a situácia začne ubližovať Vám aj Vašemu sebavedomiu. Skúste manželovi navrhnúť partnerskú poradňu ak by na to nepristúpil, môžete psychológa navštíviť aj sama a objasni si, čo k manželovi cítite a či chcete pokračovať v celom vzťahu. Kríza môže vzťahu prospieť ale môže ho aj ukončiť. Základom je udržať s manželom otvorenú komunikáciu a snažiť sa mu jasne vysvetliť, čo ste a čo zas nie ste schopná tolerovať. Inak Vám časom situácia môže prerásť cez hlavu a zničiť všetko, čo ste spoločne budovali. Myslím na Vás!

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa