Láska cez internet

Psychologická poradňa14.02.2012
Láska cez internet

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, či mám veriť človeku s ktorým si píšem na internete už vyše pol roka. A sympatie sú na oboch stranách.

Veľmi sa bojím stretnutia. Pretože uňho vidím samú seba. Úplne akoby zapadli puzzle do seba. Už sme sa aj mali stretnúť lenže "že vraj" mu do toho niečo prišlo. Neviem, mám zmiešané pocity. Niekedy si tvrdohlavo poviem, že idem za tým aj za cenu obetí, no inokedy pochybujem.

Viem, že do toho nevidíte ako ja. Ale ja som taká zmätená, že vystihuje to slovo beznádej. Hľadám už konečne lásku. Okamih, aspoň chvíľu kedy budem štastná.

Naši rodičia sú na tom zle. Hádajú sa. Doma je to o ničom. Priateľské vzťahy všetko faloš, každý sa chce len pred každým predbehovať. Chcem nájsť len človeka, ktorý bude moja spriaznená duša. Viem, že nik nie je ako ja, ale... Snáď ma aspoň troška chápete. Ďakujem vopred za odpoveď.

Avrilka, Bratislava

Dobrý deň!

Internetová komunikácia je vždy určitým riskom, nikdy nevieme, kto sa skrýva za nickom, a za sympatickými slovami, ktoré nám vyskakujú na obrazovke.

V súčasnosti však nie je ničím neobvyklým, že na základe virtuálnej komunikácie sa vytvárajú fungujúce a perspektívne vzťahy. Neuvádzate síce svoj vek, ale predpokladám že ste mladšia, a vzťahy sú niečím, o čom hlavne snívate. Všetko má svoj čas, a aj keď ste momentálne zmätená, postupne zistíte, že na svete existujú spriaznení ľudia, kamaráti a aj muži.

Základom nie je aby ste boli rovnakí, ale aby ste sa dokázali rešpektovať, komunikovať, a podporovať. Snívať je krásne, ale rovnako krásna môže byť aj realita, aj keď nie je úplne podľa našich predstáv. Snívať môžete celý život, ale realita je tu a teraz.

Stretnutia sa pravdepodobne obávate z dôvodu zreálnenia, a ako hovorím, realita nás niekedy nemilo prekvapí. No ak to neskúsite, tak to nezistíte. Odporúčam pozvať Vášho známeho opätovne na kávu, hlavne z hľadiska bezpečnosti choďte medzi ľudí, potom sama uvidíte, ako na Vás táto osoba zapôsobí. Slová na obrazovke sú jednou vecou, no dôležité je aj ako na Vás človek pôsobí vzhľadovo, aký má hlas, gestá, mimiku. Toto všetko uvidíte a posúdite, či sa budete stretávať ďalej, ako kamaráti, či postupom času aj partneri.

Nebojte sa reality a zároveň si zachovajte aj svoju schopnosť snívať, ktorá nám naše životy môže obohacovať, ak poznáme správnu mieru.

S pozdravom

Mgr. Eva Jurčáková

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa