Lucia, Prešov: Podvádza ma na webe, čo bude s deťmi?

Psychologická poradňa29.05.2014
Lucia, Prešov: Podvádza ma na webe, čo bude s deťmi?

Dobrý deň,
obraciam sa na vás s prosbou o pomoc. Som 5 rokov vydatá, s manželom máme 2 malé deti (4 roky a 2 roky). Asi pred mesiacom som zistila (došla mu sms od nejakej pani, veľmi intímna sms... tak som jej napísala, čo je zač, ako sa dostala k manželovi), že manžel chodí počas pracovnej doby na čet a vypisuje si s cudzími ženami. Viem, že by som mu to nijako nedokázala, tak som si vytvorila nick a písala s ním. Dohodla som si aj stretnutie, na ktoré nedošiel, chodil okolo cukrárne, ale nemal odvahu vojsť dnu. Keď som mu to pred časom povedala, tak začal zatĺkať, že tam nebol, že som chorá, mám sa liečiť.

Vadí mi aj to, že na profile má uvedené klamné údaje (iné meno, vek, je slobodný...), posťahované neslušné fotografie. Neviem, čo mám robiť, za normálnych okolností je to dobrý manžel, skvelý otec. No od toho incidentu sa správa ako zmyslov zbavený. Ja som na rodičovskej dovolenke, nemám príjem a on to využil, prestal nosiť domov výplatu, vraj ak niečo deťom treba, on im kúpi a ja sa mám postarať, ak niečo potrebujem. Neviem ako ďalej, či zotrvať v manželstve, či to ukončiť. Najviac sa obávam o deti, ako to oni vezmú. Prosím poraďte mi, s manželom sme toho veľa preskákli, v minulosti narobil veľké dlhy, ktoré sme už dostali do normálu a myslela som, že všetko je v poriadku, že sa poučil, no opak je asi pravdou. Za každú radu veľmi pekne ďakujem

Lucia, Prešov


Milá Lucia!
Niekedy je v živote ťažké určiť si priority, no v situácii, v ktorej ste je to nutné. Nikdy nevidíme druhému do hlavy a je ťažké odhadnúť, čo manžela vedie k jeho návštevám zoznamovacích portálov. Jeho reakcia však jasne ukazuje, že sa bojí o probléme hovoriť a ako jediné riešenie zvolil popieranie. Za tým však môže byť aj veľká hanba a neschopnosť o probléme hovoriť. Nikto z nás nie je dokonalý a každý robíme chyby. Otázkou je, či má zmysel premýšľať nad záchranou partnerstva. Manžel sa postavil k celej situácii veľmi zbabelo a myslím, že je na Vás urobiť pravý opak a riešiť situáciu priamo a úprimne.

Máte dve deti a aj kvôli nim by ste sa mali k sebe chovať slušne. Skúste teda s manželom prehovoriť o všetkom nad čím rozmýšľate, sama uvidíte jeho reakciu a či vôbec prejaví snahu partnerstvo zachrániť. Ak nie, je to pre Vás jasný signál, že tento muž, nie je mužom, ktorý by mal naplňovať Váš život. Rozpad partnerstva je veľmi nepríjemná vec, ale môže Vás posunúť ďalej, k novému životnému šťastiu. Dôležité je nebáť sa obrátiť na pomoc okolia, rodiny, známych. Na to máte plné právo.

Ak by prejavil snahu o záchranu vzťahu, myslím, že ideálnym riešením je začať navštevovať partnerskú poradňu. Nahlas si definovať problémy v partnerstve a začať pracovať na ich riešení. Je však potrebné aby ste chceli obaja. Inak to nemá zmysel.Zamyslite sa nad všetkými možnosťami a verte mi, že najlepším riešením je nebáť sa byť priamou a úprimnou, bez zbytočných výčitiek. Každý vzťah sa dá ukončiť slušne, myslite na to, že je to otec Vašich detí a aj v budúcnosti bude potrebné s ním komunikovať. Budem na Vás myslieť v tomto náročnom období.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa